III lina metra – jak ma przebiegać?

III lina metra – jak ma przebiegać?.

Jaki powinien być przebieg III linii metra i w którym miejscu należy zaprojektować stacje? Na te i wiele innych pytań odpowie zwycięzca przetargu na opracowanie studium technicznego dla III linii metra.

W przetargu na opracowanie studium technicznego dla III linii metra wpłynęło pięć ofert. Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie opracowanie dokumentacji dotyczącej przebiegu i lokalizacji stacji III linii metra na odcinku od stacji „Stadion Narodowy” do projektowanej stacji „Gocław” wraz ze Stacją Techniczno-Postojową Kozia Górka. Dodatkowo w dokumencie znajdą się informacje o założeniach lokalizacyjnych, technicznych, własnościowych i szacunkowych kosztach inwestycji. Metro Warszawskie na sfinansowanie studium przygotowało kwotę 4 768 710 zł brutto.

Oferty złożyli: ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. z ceną brutto 3 783 480 zł; Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o. o. z ceną brutto 3 661 341 zł; konsorcjum Infra Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa z ceną brutto 4 040 550 zł; konsorcjum Egis Poland Sp. z o.o., „Transeko” Brzeziński, Dybicz, Szagala Sp.j.i Egis Rail S.A. z ceną brutto 1 906 500 zł oraz konsorcjum Arcadis Sp. z o.o., IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. i IDOM Consulting, Engineering Architecture, S.A.U. z ceną brutto 3 062 700 zł.

Zwycięzca przetargu będzie miał do przeanalizowania trzy warianty przebiegu III linii metra na Pradze. Schemat wariantów jest dostępny tutaj.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.