Historyczna gra terenowa „Ludzkie ZOO”

Historyczna gra terenowa „Ludzkie ZOO”.

Drodzy miłośnicy zwierząt! Już teraz zachęcamy Was do wzięcia udziału w wyjątkowej grze terenowej „Ludzkie zoo”, która została zorganizowana przez zespół Wolontariuszy Warszawskiego ZOO. Gra nawiązywać będzie do niezwykłej historii, która miała miejsce w trudnym dla Warszawy i jej mieszkańców okresie II Wojny Światowej. Ówczesny dyrektor Zoo, Jan Żabiński z żoną Antoniną w heroiczny sposób ratowali Żydów z pobliskiego getta i ukrywali ich na terenie stołecznego Zoo. Na co dzień zajmowali się zwierzętami, w chwili próby okazali się niezwykle ludzcy wobec tych, którzy zawinili jedynie swoim pochodzeniem. Heroiczność tych bezinteresownych działań została uhonorowana w 1965 roku, przez izraelski instytut Yad Vashem, tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. To właśnie na pamiątkę tych wydarzeń i niezwykłego poświęcenia Żabińskich, będziemy mieli przyjemność przybliżyć Wam tę historię zaledwie trzy dni po 75-tej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Za sprawą uczniów Szkoły Aktorskiej Machulskich przeniesiecie się w czasie by poczuć atmosferę tamtej epoki. Gra będzie oprószona nutką tajemnicy do momentu startu, ale już możemy zdradzić, że z całą pewnością będzie przeplatana pytaniami związanymi z życiem ówczesnego Ogrodu Zoologicznego i jej mieszkańców.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem gry, który znajduje się na stronie Zoo pod linkiem: http://zoo.waw.pl/edukacja/wez-udzial-w-konkursie/285-regulamin-gry-terenowej-ludzkie-zoo.html

Do wzięcia udziału w grze niezbędne jest zgłoszenie uczestników oraz ważny bilet wstępu do ZOO i „Willi pod Zwariowaną Gwiazdą” w dniu przeprowadzanej gry terenowej. Zapisujcie się już teraz, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. 

Rezerwujcie sobie dzień 21.04.2018 roku, gdyż nie może Was tam zabraknąć! 

Rejestracja uczestników: godz.9.30
Start: godz. 10.00
Ogłoszenie wyników: godz. 15.30

Rejestracja uczestników odbędzie się przy bramie głównej ul. Ratuszowa 1/3.

Kontakt:
wolontariat@zoo.waw.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.