Aga Zaryan & The Jazz Cats 4 Refugees

Aga Zaryan & The Jazz Cats 4 Refugees.
KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ REFUGEES WELCOME

AGA ZARYAN i młode pokolenie wyjątkowych muzyków jazzowych: Marcel Baliński, Patryk Dobosz i Rafał Różalski zagrają dla uchodźców w niedzielę 22 kwietnia 2018 o g. 19 w klubie DZiK w Warszawie. 

Artyści zagrają pierwszy raz w tym składzie, aby wesprzeć program integracji uchodźców w Polsce. Refugees Welcome łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu, z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób potrzebujący dostają dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera się drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów.

„Marzę o tym, żeby Polska była krajem, w którym Ci, którzy do niegozawitają szukając schronienia, znaleźli prawdziwą przystań. Dzięki wspieraniu programu Refugees Welcome, marzenia mogą stać się faktem. Razem raźniej!” – Aga Zaryan

Każdy, kto wesprze program Refugees Welcome Polska darowizną w wysokości min. 100zł, otrzyma wejściówkę na ten niezwykły koncert.

Więcej: http://refugees-welcome.pl/koncert 

WEJŚCIÓWKI
Każdy, kto wpłaci darowiznę na program Refugees Welcome w wysokości min. 100zł, otrzyma w podziękowaniu wejściówkę na koncert Aga Zaryan & The Jazz Cats 4 Refugees. 

Darowizny wpłacać można w następujący sposób:
+ Online poprzez szybkie płatności na stronie Fundacja Ocalenie:https://ocalenie.org.pl/wlacz-sie/darowizny 
+ Przelewem tradycyjnym na konto Fundacja Ocalenie, nr: 11 1750 0009 0000 0000 2156 6004. W tytule przelewu prosimy zamieścić dopisek „Refugees Welcome” oraz podać imię i nazwisko, na które mamy wystawić wejściówkę oraz adres e-mail, na który mamy ją wysłać. 
+ W dniu koncertu gotówką w DZiKu przy ul. Belwederskiej 44A w Warszawie 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: przez Facebook: Refugees Welcome Polska lub mailem: kontakt@refugeeswelcome.pl

————————–————————–————————–———–
DLA UCHODŹCÓW ZAGRAJĄ

AGA ZARYAN
Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.
Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym (w tym prestiżowej nagrody Fryderyka, oraz wielokrotnie przyznawanego jej tytułu Wokalistki Roku w rankingu magazynu Jazz Forum). Płyty Zaryan sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności koncertując na całym świecie. 
Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH – a teraz swoim koncertem wesprze program Refugees Welcome Polska. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodzą Gwiazda Dobroczynności 2017. 

THE JAZZ CATS 
Podczas koncertu będzie okazja usłyszeć młode pokolenie wyjątkowych muzyków jazzowych:

Marcel Baliński – fortepian 
Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Joachima Mencla, uczeń Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Koncertował m.in. w Polskim Radiu oraz za granicą: w Niemczech, Szkocji oraz Luksemburgu. Współpracował i koncertował ze Zbigniewem Namysłowskim. Zdobywca nagrody Grand Prix na 10th Azoty Tarnów Jazz Contest w kategorii solowej oraz zespołowej z Entropia Ensamble, II miejsca z Natalia Kordiak Quintet oraz wyróżnienia na Blue Note Jazz Competition. Wielokrotnie pracował jako aranżer i akompaniator na festiwalach piosenki aktorskiej (liczne nagrody i wyróżnienia) oraz przy spektaklach teatralnych. 

Patryk Dobosz – perkusja 
Patryk Dobosz to laureat wielu konkursów jazzowych. Zdobył m.in. I Nagrodę na IV Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie z zespołem Toing Trio, I Nagrodę w V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym w Opolu, Specjalną nagrodę indywidualną Leszka Możdżera na konkursie Jazz Juniors czy I Nagrodę na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition. Koncertuje na całym świecie – w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randym Breckerem, Johnem Abercrombiem, Waynem Escoffery’ym, Edem Cherry’m, Amirem ElSaffarem, Adamem Pierończykiem, Grzegorzem Nagórskim, Januszem Muniakiem, Maciejem Obarą, Piotrem Wyleżołem czy Włodkiem Pawlikiem. Radny Becker nazwał go „prawdziwym wirtuozem swego instrumentu”.

Rafał Różalski – kontrabas 
Rafał Różalski ukończył wydział jazzu na tzw. „Bednarskiej”. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Kulentym, Witkiem Janiakiem. Występując z różnymi zespołami (P.E. Quartet, Entropia Ensamble, Jakub Paulski Quartet) zdobył tytuł laureata na wielu konkursach (m.in. Tarnów Jazz Festval, Blue Note Festival).

————————–————————–————————–————
REFUGEES WELCOME

Refugees Welcome Polska łączy uchodźców z Polakami, którzy chcą z nimi dzielić swój dom. Tworzy nową kulturę powitania.

Idea programu jest prosta. Refugees Welcome łaczy warszawiaków i warszawianki, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami i uchodźczyniami, którzy/które go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów.

Refugees Welcome powstał jako oddolna inicjatywa w Niemczech. Teraz działa w 14 krajach świata. Dzięki niemu nowy dom znalazło już ponad 1200 uchodźców. 

W Polsce program działa od 2015 roku. Początkowo funkcjonował jako grupa nieformalna, obecnie jest programem Fundacja Ocalenie.

Włącz się!
+ Zostań gospodarzem – wynajmij pokój w swoim domu uchodźcy
+ Zostań kumplem – poświęć czas, aby pomóc uchodźcy rozpocząć życie w nowym kraju
+ Zostań darczyńcą – każda wpłata się liczy, ponieważ utrzymujemy program tylko z wpłat osób indywidualnych i firm

Więcej: http://refugees-welcome.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.