Heineken City Nights 2016: Ta-Ku, Mike Skinner, Mary Komasa, Alo Wala, Sorry Boys

Heineken City Nights 2016
 Trzecia edycja jednego z najciekawszych cykli koncertowych sezonu letniego Heineken City Nights. Ponownie Cud nad Wisłą stanie się miejscem spotkań  producentów światowej nowej muzyki różnych gatunków z warszawską publicznością. 

9 lipca 2016 godz.: 19:00
Lipcowa odsłona cyklu będzie wyjątkowa – wystąpi na niej Ta-ku z całym zespołem, a wszystko to w ramach Urodzin FLIRTINI.


29 lipca 2016 godz.: 21:00

Mike Skinner na siódmych urodzinach Cudu nad Wisłą.

W ostatni weekend lipca czekają na nas długie, letnie noce wypełnione muzycznymi wrażeniami! Już po raz siódmy w samym środku wakacji odbędą się dwudniowe obchody urodzin Cudu nad Wisłą. W piątek 29 i sobotę 30 lipca będziemy hucznie świętować powstanie jednego z pierwszych i najbardziej popularnych nadwiślańskich klubów.
https://www.facebook.com/events/1726064130990502/


30 lipca 2016 godz.: 21:00

Mary Komasa

Mary Komasa to polska wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka, aktualnie mieszkająca i tworząca w Berlinie. Tam właśnie, w analogowym studiu LowSwing została nagrana i wydana jej debiutancka płyta – “Mary Komasa”, która weszła na rynek w marcu 2015 roku.

unnamed

Głośny teledysk  z udziałem Anji Rubik do piosenki “Lost me”, został  wyreżyserowany przez Jana Komasę, reżysera “Sali Samobójców” oraz “Miasta 44”, prywatnie starszego brata artystki.
https://www.facebook.com/events/538634916320052/

W ramach cyklu dotychczas wystąpili m.in. Jazzanova, Oddisee, Nightmares On Wax, Yung Gud, Linkwood i Andrew Ashong.


12 sierpnia 2016 godz.: 21:00

Alo Wala

Unikalne brzmienie Alo Wala to przede wszystkim wynik ponadnarodowej i eklektycznej etnicznie współpracy mieszkającej w Chicago raperki indyjsko-bengalskiego pochodzenia, z Copyflexem i Juliusem Sylvestem, duńskim duetem producenckim. Porównywani do niesamowitej M.I.A. Alo Wala swobodnie mixują gatunki takie jak dancehall, trap czy reggae z dźwiękami klasycznych instrumentów indyjskich. Okrzyknięci przez magazyn Vice nowym ambasadorem globalnego bassu, sięgają zarówno do włoskiego gangsta rapu jak i do cumbii tworząc oryginalne elektromieszanki.

AloWalaShivanibyJamilGS

 Żywiołowe występy zespołu wzbogacane są abstrakcyjnymi wizualizacjami autorstwa VJ Mad Es, zaś cała oprawa występów grupy pełna jest energii, jaskrawych kolorów, hipnotycznego bassu i przede wszystkim – magicznego rave’u. Według własnych słów Alo Wala – zespół jest głosem nowej Europy, nowego ponadnarodowego ruchu muzycznej eklektyki.


26 sierpnia 2016 godz.: 21:00 – koncert zamykający 3. edycję Festiwalu

Sorry Boys

Porównywany do charyzmatycznych Florence and The Machine, warszawski zespół Sorry Boys powstał w 2006 roku. Muzycy przeszli kreatywną ewolucję, wychodząc od klasycznej muzyki rockowej do bardziej zniuansowanych brzmień, w których poza hipnotyzującymi gitarami i niezwykłym głosem wokalistki, coraz odważniej przebijają się syntezatory czy elektronika.

Debiutancki album Sorry Boys – „Hard Working Classes” zapewnił im nie tylko międzynarodowe uznanie. Drugi, wydany w 2013 roku album „Vulcano”, ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

Miejsce: Cud nad Wisłą
Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.