Dokąd na narty w Polsce – najlepsze lokalizacje, ceny, atrakcje

UDOSTĘPNIJ
Ferie zimowe to okres, w którym wielu Polaków decyduje się wybrać całą rodziną na narty. Pomimo dużej dostępności zagranicznych ofert, nasi rodacy nadal chętniej wybierają polskie kurorty. Gdzie wybrać się na narty w Polsce? Z jakimi kosztami należy się liczyć?

Najlepsze lokalizacje na narty w Polsce

Wśród najpopularniejszych polskich lokalizacji na narty w Polsce wyróżnić należy:

 • Białka Tatrzańska – odznacza się nowoczesną infrastrukturą. Oferuje narciarzom 23 trasy o łącznej długości ok. 16 km. Na amatorów śnieżnego szaleństwa czekają łatwe trasy o niewielkim zróżnicowaniu wysokości. Trasy są naśnieżane i oświetlone do godziny 22.
  Cena karnetu 6-dniowego: 480 złotych dla osoby dorosłej, 390 złotych dla dziecka.
 • Sudety Wschodnie – narciarze mogą korzystać z 13 tras zjazdowych. Podobnie jak w przypadku Białki Tatrzańskiej są one naśnieżane i oświetlane do godziny 22. Zlokalizowane są tu trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dodatkowo w Sudetach Wschodnich znajduje się największa w Polsce sieć tras dla narciarzy biegowych.
  Cena karnetu 6-dniowego: 480 złotych dla osoby dorosłej, 410 złotych dla dziecka.
 • Góry Orlickie, Zieleniec – dla narciarzy przygotowano 34 trasy zjazdowe o łącznej długości ok. 22 km. Są to trasy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych osób. Szlaki są naśnieżane i oświetlane do godziny 22. Specyficzny mikroklimat Zieleńca porównywany jest do klimatu alpejskiego.
  Cena karnetu 6-dniowego: 470 złotych dla osoby dorosłej, 380 złotych dla dziecka.
 • Kasprowy Wierch – to propozycja dla narciarzy doświadczonych. Przygotowano tu jedynie dwie zaawansowane trasy zjazdowe.
  Cena karnetu 1-dniowego: 130 złotych dla osoby dorosłej.
 • Szklarska Poręba – na narciarzy czeka 5 tras zjazdowych o łącznej długości 12 km. Zlokalizowane są tu trasy dla początkujących i doświadczonych osób. Na stokach można szusować do godziny 16.
  Cena karnetu 6-dniowego: 486 złotych dla osoby dorosłej, 308 złotych dla dziecka.
 • Dwie Doliny, Beskid Sądecki – znajduje się tu 9 tras zjazdowych. Siecią tras i wyciągów połączone są dwa miasta oddalone od siebie o ok. 30 km – Muszyna i Wierchomla.
  Cena karnetu 6-dniowego: 335 złotych dla osoby dorosłej, 300 złotych dla dziecka.

>> Wyjazd na narty – w Polsce czy za granicą? <<

Dodatkowe atrakcje

Coraz więcej polskich ośrodków przygotowuje dodatkowe atrakcje dla swoich gości. Specjalista ds. PR i marketingu Dwóch Dolin Ewelina Mickiewicz opowiada o nowych atrakcjach czekających na narciarzy: „Nowością w tym sezonie będzie pneumatyczna poduszka Air Pad do nauki i asekuracji skoków na nartach i snowboardzie. Jest to bezpieczna rozrywka dla tych, którzy chcieliby spróbować skomplikowanych narciarskich akrobacji. Dla narciarzy chcących sprawdzić swoje umiejętności przygotowaliśmy slalom gigant z pomiarem czasu”.

Narciarze po całym dniu szusowania po trasach narciarskich mogą także oddać się relaksowi w SPA. Hotele w pobliżu stoków narciarskich oferują m.in. kąpiele w basenach termalnych, możliwość korzystania z saun czy poddania się przyjemnym, odprężającym masażom. 

Jak sfinansować wyjazd w góry?

Jeżeli brakuje nam pieniędzy możemy zdecydować się na pożyczkę. Interesującym rozwiązaniem jest to oferowane przez firmę Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas większą kwotę można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły większego obciążenia dla domowego budżetu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.