Decyzje prezydenta po zatrzymaniu burmistrza Włoch

W związku z zatrzymaniem burmistrza dzielnicy Włochy i postawieniem mu zarzutów korupcyjnych prezydent miasta st. Warszawy Rafał Trzaskowski zarządził skontrolowanie decyzji podjętych przez ww. urzędnika podczas sprawowania funkcji.

W wyniku podjętych czynności dziś w godzinach popołudniowych zidentyfikowano jeden anonimowy donos dotyczący burmistrza, skierowany do przewodniczącej Rady Dzielnicy Włochy, a za jej pośrednictwem przekazany do Urzędu Miasta st. Warszawy. Osoba, która przyjęła pismo, nie poinformowała o tym zwierzchników. Wobec tej osoby prezydent postanowił wyciągnąć konsekwencje personalne. Podjął także decyzje o wdrożeniu nowego systemu analizowania skarg, polegającego na przeniesieniu obecnej komórki skarg do Biura Kontroli Urzędu Miasta st. Warszawy i zintegrowaniu wszystkich funkcji kontrolnych.Prezydent nakazał burmistrzom wszystkich dzielnic, by w trybie pilnym dokonali zestawienia wszystkich przypadków ubiegania się o warunki zabudowy i pozwolenia na budowę przez dewelopera, który miał przekazać korzyść majątkową zatrzymanemu przez CBA burmistrzowi. Podobnych działań prezydent oczekuje także od Biura Architektury i

Planowania Przestrzennego. W związku z zatrzymaniem burmistrza w mieście analizowane są też wszystkie dokonane przez niego zmiany kadrowe.Przypomnijmy: 29 października, po uzyskaniu informacji o zatrzymaniu przez CBA burmistrza dzielnicy Włochy, prezydent Warszawy skierował do rady dzielnicy wniosek o odwołanie urzędnika. Wcześniej cofnął wszelkie przyznane mu pełnomocnictwa i upoważnienia. 

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.