„Cyrano de Bergerac” z Jamesem McAvoyem w Multikinie!

„Cyrano de Bergerac” z Jamesem McAvoyem w Multikinie

„Cyrano de Bergerac” z Jamesem McAvoyem w Multikinie!

James McAvoy (X-Men, Pokuta, Split) powraca na scenę w nowej, innowacyjnej adaptacji Cyrano de Bergeraca. Spektakl prosto z londyńskiego West Endu widzowie w Polsce zobaczą 17 maja
w wybranych kinach Multikino. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

 Zaciekły, żarliwy w słowie i osławiony w walce, dumny żołnierz i znakomity poeta, Cyrano de Bergerac, darzy uczuciem nieświadomą tego Roxane – swą piękną, inteligentną kuzynkę. Wydaje się, że Cyrano ma wszystko: lotny umysł, poczucie humoru, dobrą kondycję,  wielkie serce… i nos tak duży, że przysłania mu szanse na znalezienie miłości. Choć ta niedoskonałość każe mu „bronić się” ostrym jak brzytwa dowcipem, który staje się jego mocną stroną, sam Cyrano dostrzega w fizycznej ułomności przekleństwo. Podejrzewa, że z jej powodu Roxane go odrzuci. Tymczasem przystojny, choć pozbawiony poetyckich talentów Christian zakochuje się w Roxane. Prosi Cyrano, by pomógł mu zdobyć jej serce… Czy Cyrano ma szansę w starciu ze społeczeństwem pogrążonym w narcyzmie? 
A może mistrzostwo, z jakim Cyrano posługuje się słowem, olśni Roxane?

 Arcydzieło Edmonda Rostanda adaptuje Martin Crimp, reżyseruje doceniany prestiżowymi wyróżnieniami Jamie Lloyd, który wraz ze zdobywającym fantastyczne recenzje Jamesem McAvoy’em nominowany był do Olivier Awards (w odrębnych kategoriach). Minimalistyczna inscenizacja
i inwencja, z jaką użyto języka, by siła Cyrano dosłownie wybrzmiała, czynią tę sztukę aktualną i żywą. Można odczytywać ją jako alegorię piękna: widzialnego, jak i ukrytego, jako opowieść o umiłowaniu słów, ich potędze.

Spektakl teatralny Cyrano de Bergerac widzowie zobaczą na wielkim ekranie we wtorek 17 maja
o godzinie 19.00
w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań, Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

 Dodatkowe informacje:

Autor: Edmond Rostand (w adaptacji Martina Crimpa)

Czas trwania: 180 minut

Obsada: James McAvoy (Cyrano de Bergerac), Anita-Joy Uwajeh (Roxane), Michele Austin (Ragueneau), Tom Edden (De Guiche)

Twórcy: Jamie Lloyd (reżyseria), Marc Brenner (zdjęcie w tle)

 

ZOBACZ ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=Txg7zTUdtn8

Bilety dostępne w kasach kin oraz na stronie https://multikino.pl/kupbilet/8566

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.