Cykl koncertów Sounds of Art. Ah! mio cor – Händel

Cykl koncertów Sounds of Art. Ah! mio cor – Händel.

Fundacja Lakmé-Art zaprasza na trzeci koncert „Ah! mio cor – Händel” z cyklu „Sounds of Art” organizowanego we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

To już trzecie spotkanie z cyklu muzyki dawnej Sounds of Art. Po zapoznaniu się z twórczością Vivaldiego, Monteverdiego, Purcella i Scarlattiego, nadszedł czas na kolejnego mistrza baroku – Georga Friedricha Händla. Podczas koncertu „Ah! Mio cor” przedstawione zostaną najpiękniejsze utwory wokalnie i instrumentalne z niezwykle szerokiego repertuaru tego niemieckiego kompozytora.

„Sounds of Art” to harmonia sztuk. Cykl koncertów jest projektem zrodzonym na granicy dwóch sztuk – muzyki i malarstwa. On granicę tę zaciera, podkreśla jak wiele łączy dziedziny różnych sztuk i pokazuje, w jaki sposób mogą one ze sobą –w harmonii – współpracować. To nie przypadek, że inauguracja „Sounds of Art” zaplanowana została wraz z otwarciem nowej galerii sztuki dawnej w Muzeum Narodowym. Publiczność gorąco zachęca się aby udział w koncercie połączyć z wizytą w nowo otwartej galerii. Jest to wyjątkowa okazja do rozkoszowania się pięknem dzieł Lucasa Cranacha Starszego, Gentile Belliniego czy Sandro Botticelliego, a później brzmieniami muzyki dawnej dzieł Vivaldiego, Monteverdiego, Bacha i Pergolesiego.


26 marca 2017 (niedziela), godz. 18:15
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.