„Powitanie wiosny i Miss Marzanna 2017” w ZOO

„Powitanie wiosny” i „Miss Marzanna 2017” w ZOO.

W sobotę 25 marca 2017, w godzinach 11.00 – 14.00 na trawniku przy placu zabaw w ZOO odbędzie się piknik pt.:„Powitanie Wiosny i Miss Marzanna 2017”.

W tym roku witamy wiosnę pod znakiem budzących się do życia owadów. W programie pikniku m.in. warsztaty z budowania domków – hotelików dla owadów, stoisko pszczelarskie, pokaz sprzętu, pogadanka o pszczołach i innych owadach, pokaz żywego ula, pokaz owadów egzotycznych a nawet robienie świeczek z pszczelego wosku.

W działaniach tych wspiera nas Leroy Merlin poprzez dostarczenie materiałów i narzędzi potrzebnych do zbudowania domków dla owadów.

Zachęcamy do odwiedzenia ZOO w tym dniu w owadzim przebraniu. Warto się przyłożyć do przygotowania stroju owada, gdyż w planach jest konkurs na najładniejsze przebranie. Ale to nie wszystko – każdy, kto tego dnia przyjdzie przebrany za owada może wejść do ZOO bez biletu.

Wiosnę witamy z owadami, ale zimę pożegnamy tradycyjnie – poprzez topienie marzanny. Marzanny bywają piękne – ich twórcy w ubieraniu kukły przejawiają wielką kreatywność – aż żal, że żyją one tak krótko i spotyka je tak destrukcyjny koniec. Dlatego my w bieżącym roku, zanim ostatecznie pożegnamy zimę, przeprowadzimy wybory Miss Marzanna. Będziemy wybierać najpiękniejszą i najbardziej pomysłową Marzannę spośród prac przyniesionych przez zwiedzających. Regulamin konkursu: http://zoo.waw.pl/edukacja/wez-udzial-w-konkursie.html

Dla zwycięzców obu konkursów nagrody! Serdecznie zapraszamy!

ZOO, ul. Ratuszowa 1/3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.