Cosmic Live Electronic: Jerzy Przeździecki i Andrzej Karałow

Cosmic Live Electronic: Jerzy Przeździecki i Andrzej Karałow.

Improwizowana, spontaniczna opowieść, która prowadzi słuchacza przez różnorodne stylistycznie momenty, będące próbą stworzenia własnego świata. Świata, w którym kolor jest dominującym elementem formotwórczym wspólnego języka muzycznego. Wędrując przez wewnętrzne krajobrazy dźwiękowe takich instrumentów jak syntezator Buchla Music Easel, syntezator modularny, fortepian czy DSI Prophet 6, artyści podejmują wyzwanie sporządzenia mapy tych pozornie różnych muzycznych krain i scalenia ich w jedną, organiczną całość.

Andrzej Karałow – kompozytor , pianista. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz realizuje studia doktoranckie z kompozycji pod kierunkiem prof. Aleksandra Kościowa. Studia magisterskie w klasie prof. Stanisława Moryto oraz w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie ukończył z wyróżnieniem. W roku 2017 otrzymał wyróżnienie Magna Cum Laude macierzystej uczelni. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kompozytorskich. W marcu 2018 roku wydał swoją pierwszą autorską płytę „Wir” nagraną w duecie z Jerzym Przeździeckim. W roku 2018/19 został objęty mentorskim programem London Philharmonic Orchestra Young Composers Programme.

Jerzy Przeździecki – producent elektroniki. Muzyka nie ma dla niego granic. Występował na Warszawskiej Jesieni i na największych festiwalach muzyki elektronicznej. Balansując na styku gatunków, od lat szlifuje swój oryginalny, muzyczny język. Trzyma się z dala od utartych formuł i zaskakuje swoim brzmieniem. Najważniejsza jest dla niego improwizacja, z której wyłania się esencja muzycznej struktury. Eksperymentuje i nie stroni od pracy z innymi artystami. Grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem, z którym ostatnio nagrał album „Wir”. Jeden z jego utworów został wykorzystany przez zespół Depeche Mode. Jest drugim polskim artystą, który wydał płytę w legendarnej wytwórni Cocoon Records prowadzonej przez Svena Vatha.

8 marca 2019, godz. 19:00

Planetarium Kopernika

Bilety w cenie 30 zł dostępne tu – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.