16. Cinemaforum

16. Cinemaforum.

16. edycja festiwalu CINEMAFORUM odbędzie się w dniach 8-12 listopada 2017 roku w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) oraz w kinie Jack’s przy ul. Brackiej w Warszawie. 

CINEMAFORUM od wielu lat prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata – prosto z festiwali w Cannes, Berlinale czy Toronto, ale także zaprasza do udziału w warsztatach, spotkaniach i debatach filmowych.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są KRÓTKIE SNY.
Wybrane przez selekcjonerów CINEMAFORUM krótkometrażowe filmy przypominają sny, bo tworzą sugestywne, wciągające i zapadające w pamięć światy zamknięte w krótkiej formie niczym „w łupinie orzecha”. 

INEMAFORUM 2017 to dwie bardzo interesujące retrospektywy wiodących światowych festiwali krótkiego metrażu, czyli Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand i Go Short w Nijmegen.

Festiwal w Clermont-Ferrand z uwagi na wysoki poziom 
i zainteresowanie międzynarodowej branży nieprzypadkowo nazywany jest „Cannes krótkiego metrażu”. CINEMAFORUM zaprezentuje pięć krótkometrażowych fabuł z programu festiwalu:

 •  „Pantehon Discount” (reż. Stephan Castang)
 •  „Die Besonderen Fähigkeiten des Herrn Mahler“ (reż. Paul Philipp)
 •  “Bon Voyage” (reż. Mark Raymond Wilkins)
 • “Working with Animals” (reż. Marc Reisbig)
 • „Kommitten“ (reż. Gunhild Enger, Jenni Toivoniemi)
 • „Journal animé” (reż. Donato Sansone)
 • „I want Pluto to be a planet again” (reż. Marie Amachoukeli, Vladimir Mavounia-Kouka). 

Nie mniej interesującym festiwalem krótkiego metrażu jest znacznie młodszy, ale niebywale dynamicznie rozwijający się holenderski Go Short. Widzowie CINEMAFORUM zobaczą wybrane przez selekcjonerów Go Short cztery filmy: 

 • „Amuse” (reż. Jonne Covers, Ivo van Aart)
 • “Green Screen Gringo” (reż. Douwe Dijkstra)
 •  “Extrapolate” (reż. Johan Rijpma)
 •  “Greetings From Kropsdam” (reż. Joren Molter). 

CINEMAFORUM 2017 to także bogaty program edukacyjny.
Warsztaty i masterclassy, z których festiwal był znany do tej pory, uzupełni program edukacji profesjonalnej INTERFILMLAB. Jest on poświęcony zagadnieniom rynku filmowego, produkcji, dystrybucji i promocji filmów. Grono polskich ekspertów (Zofia Horszczaruk, Alex Leszczyńska, Joanna Solecka, Katarzyna Wilk, Mariusz Włodarski) poprowadzi wykłady traktujące o podstawach dobrego pitchingu, współpracy filmowców z producentem w trakcie developmentu projektu, strategii festiwalowej, promocji filmu w mediach społecznościowych oraz współpracy z agentem sprzedaży. Wykłady i warsztaty odbędą się 8-10 listopada w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na zajęcia będą obowiązywały zapisy. 

W tym roku motywem przewodnim festiwalu są KRÓTKIE SNY 
i to wokół tego hasła powstał oficjalny plakat CINEMAFORUM 2017.
Autorką identyfikacji graficznej jest Magda Pilaczyńska.

16. Międzynarodowe Forum Filmów Niezależnych CINEMAFORUM odbędzie się 8-12.11.2017 w Kinotece i kinie Jack’s w Warszawie.

Program tu https://cinemaforum.pl/

Wstęp na wszystkie projekcje festiwalowe jest bezpłatny. 
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawa. Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej. Organizatorem jest Stowarzyszenie FILMFORUM.PL.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.