Chór POLIN – Muzyczne oprowadzanie po wystawie „Obcy w domu”

Chór POLIN – Muzyczne oprowadzanie po wystawie „Obcy w domu”.

Reklama
Reklama

Zapraszamy na muzyczne oprowadzanie Chóru POLIN po wystawie „Obcy w domu. Wokół Marca ’68”, dotyczącej przyczyn i przebiegu kampanii antysemickiej w marcu 1968 roku. Premiera tego projektu miała miejsce w czerwcu 2018 roku, teraz – na pożegnanie z wystawą „Obcy w domu” – pragniemy zaprosić publiczność na jeszcze jedno spotkanie z tą formą „czytania” wystawy.

Jako materiał wyjściowy do muzycznej i choreograficznej pracy chóru posłużyły teksty „zdjęte” ze ścian wystawienniczych, fragmenty przywołanej na ekspozycji publicystyki, narracje zawarte w ścieżkach video, podpisy do prezentowanych obiektów. Tym samym wielogłosowe „czytanie” wystawy jest jednocześnie performatywnym oprowadzaniem, propozycją nowej formy obcowania z treściami ekspozycji. 

Chór POLIN to społeczny, eksperymentalny chór działający przy Muzeum Historii Żydów Polskich. Oprócz tradycyjnych technik pracy z głosem, Chór poszukuje też niestandardowych środków wyrazu: dźwięki, melodie i interpretacje powstają w wyniku indywidualnych i grupowych poszukiwań emisyjnych, rytmicznych i brzmieniowych.
Chór prowadzą: Sean Palmer – niezależny brytyjski artysta, kompozytor i dyrygent; Jakub Pałys – akompaniator, trener wokalny, kompozytor; Ewa Chomicka – koordynatorka projektu.

Reklama
Reklama

Więcej o wystawie „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68” – klik

Termin: 16 września, godz. 20:30
Muzeum Polin ul. Anielewicza 6

Wstęp: Bilet normalny – 12 zł, bilet ulgowy – 8 zł. 
https://bilety.polin.pl/termin.html?id_wydarzenia=1047&data=2018-09-16

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.