Bilety do Królewskiego Ogrodu Wilanów 2020/21

Zmienia się sposób kupowania biletów do Królewskiego Ogrodu Światła. Wstęp do rozświetlonych pałacowych ogrodów w Wilanowie w soboty, niedziele i święta będzie można wykupić wyłącznie przez internet.

W soboty, niedziele i święta ogród zawsze cieszy się dużą popularnością. W tym sezonie sytuacja spowodowana pandemią sprawia, że jeszcze mocniej myślimy o bezpieczeństwie gości. Jeszcze przed otwarciem, 10 października zachęcaliśmy do kupna biletów online, bo taki sposób jest najbezpieczniejszy i najprostszy. Na dodatek, po wprowadzeniu limitu odwiedzin daje gwarancję wejścia na teren ogrodu o wybranej w momencie zakupu godzinie. Teraz zdecydowaliśmy się, aby bilety obowiązujące w soboty, niedziele oraz święta były sprzedawane tylko w Internecie. Nie będzie już w tych dniach możliwości kupna wejściówek w biletomatach – tłumaczy Grzegorz Mazur, kierownik Działu Rekonstrukcji Historycznej i Sprzedaży w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.  

W takiej sytuacji została podjęta decyzja o całkowitym przejściu na internetową sprzedaż biletów do Królewskiego Ogrodu Światła w soboty, niedziele oraz święta. Zmiana zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo gościom i obowiązuje ze skutkiem natychmiastowym.  

Nic nie zmienia się w przypadku dni powszednich. – Od poniedziałku do piątku bilety można kupować nadal w różny sposób: online, w biletomatach oraz w kasie od godz. 9.00 do godz. 15.00. Zmiany są podyktowane względami bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna w najbliższym czasie poprawi się – dodaje Mazur. 

Królewski Ogród Światła jest czynny codziennie od godz. 16.00 do godz. 21.00, a w soboty do 21.30. W piątki, soboty i niedziele wilanowskie muzeum zaprasza na cogodzinne mappingi, a więc wyjątkowe, multimedialne pokazy na fasadzie pałacu. Pierwszy z nich odbywa się o godz. 16.30, a ostatni o 20.30.  

Wejściówki są dostępne na stronie bilety.wilanow-palac.pl 

Wystawa będzie czynna również w pierwszy oraz drugi dzień świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. W te dni muzeum zaprasza także na mappingi. Od początku grudnia działa niezwykle lubiany Ogród Różany.  

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią wprowadzono także limit osób przebywających na terenie wystawy – dlatego tak ważne jest dostosowanie godziny wejścia do Królewskiego Ogrodu Światła do terminu na bilecie. Do dyspozycji zwiedzających, którzy cały czas muszą mieć na twarzach maseczki albo przyłbice, jest duża liczba profesjonalnych dezynfektorów. Szczególnie ważne jest zachowanie dystansu społecznego. W razie potrzeby obsługa zwraca uwagę zwiedzającym i przypomina o potrzebie bezpiecznego stosowania zasadach dystansu, dezynfekcji i noszeniu maseczek.

Królewski Ogród Światła działa w przypałacowych przestrzeniach od 2013 roku. Za koncepcję i wykonanie jedynej takiej w Polsce, świetlnej wystawy odpowiada firma Multidekor, która od lat rozświetla także największe miasta w kraju. Realizacją mappingów zajmuje się Pro4Media. A mecenasem wystawy jest marka Raffaello firmy Ferrero.  

Bilety online są dostępne pod adresem: bilety.wilanow-palac.pl 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.