Benefis Janusza Kłosińskiego w Muzeum Władysława Broniewskiego

Benefis Janusza Kłosińskiego w Muzeum Władysława Broniewskiego

Janusz Kłosiński – pisarz, poeta, aktor. Największą sławę przyniosła mu rola Józia – śpiewaka w kultowym filmie Rejs.

Obok Jana Himilsbacha jest najbardziej rozpoznawalną postacią, która jakby z ulicy wdarła się do bohemy artystycznej PRL-u. Debiutował w filmie Rejs Marka Piwowskiego. Następnie występował w Wniebowziętych Janusza Kondratiuka, Trzeba zabić tę miłość Janusza Morgensterna, Bulgocie i Uprowadzeniu Agaty Piwowskiego, Śnie o Violetcie Pawła Pitery i wielu innych.

Kłosiński realizuje filmy według własnych scenariuszy. W monodramie Darmowy chleb wcielił się w trzy postacie – prokuratora, sędziego i oskarżonego. Obraz został wyróżniony w 2010 roku na I Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych „Wyścig Jaszczurów” w Poznaniu. W 2011 roku na tym samym festiwalu zdobył główną nagrodę za film Sen o czerwonym dywanie. Zrealizował także film dokumentalny Epicentrum Zbrodni z udziałem Stefana Manturzewskiego.

Opowiadania i dramaty Janusza Kłosińskiego m.in. Ochota czy miłość; Stigma; Zakochany; Kto mi odwrócił rzeczywistość i za czyje grzechy były nagradzane na licznych konkursach literackich.

21 lutego 2020 (piątek), godzina 19:00
Muzeum Władysława Broniewskiego, ul. Dąbrowskiego 51

http://muzeumliteratury.pl/benefis-janusza-klosinskiego-w-muzeum-wladyslawa-broniewskiego/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.