Cykl koncertów Sounds of Art: Kawaler z różą – Richard Strauss

Cykl koncertów Sounds of Art: Kawaler z różą – Richard Strauss

Muzeum Narodowe w Warszawie i Fundacja Lakmé-Art zapraszają na kolejny w tym sezonie koncert z cyklu Sounds of Art. Der Rosenkavalier (Kawaler z różą) to arcydzieło Richarda Straussa – kompozytora którego geniusz zamyka epokę wielkich oper romantycznych. Jest kwintesencją jego muzyki, talentu kompozytorskiego, zamysłu dramaturgicznego i operowej narracji. Spotkanie z tak rzadko wykonywaną muzyką będzie prawdziwą ucztą zarówno dla melomanów jak i słuchaczy, którzy po raz pierwszy zmierzą się z materią muzyczną Straussa. Podczas koncertu usłyszymy nie tylko fragmenty Der Rosenkavalier ale również walce z Intermezzo, pieśni czy komiczno-przewrotną scenę Zerbinetty z opery Ariadna na Naksos. Repertuar wykonają znakomite solistki: Gabriela Kamińska (sopran), Yaryna Rak (sopran) i Elwira Janasik (mezzosopran) z towarzyszeniem Pawła Sommera (fortepian) oraz Lakme Art String Quartet. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny Fundacji Lakmé-Art Grzegorz Bayer.

Wykonawcy:
Gabriela Kamińska – sopran
Yaryna Rak – sopran
Elwira Janasik – mezzosopran
Paweł Sommer – fortepian
Lakme String Quartet

Kawaler z Różą – Richard Strauss

29 lutego 2020 roku, godz. 18.30
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 3

Hol Główny MNW / wstęp z zaproszeniami* / liczba miejsc ograniczona
*Bezpłatne zaproszenia do odebrania w kasie MNW od 25 lutego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwa zaproszenia. Wejście do Holu Głównego przed koncertem od godz. 18:10.

FB-klik

Cykl Sounds of Art, cieszący się zainteresowaniem publiczności i krytyków od 2017 roku, już po raz czwarty powraca do Muzeum Narodowym w Warszawie. Sounds of Art to nie tylko harmonia sztuk, ale także projekt o wymiarze edukacyjnym. Fundacja Lakmé-Art zaprosiła do projektu najlepszych muzyków z kraju i zagranicy oraz młodych profesjonalistów stojących na progu kariery.

Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji Lakmé-Art (www.fundacjalakme.pl).

***

Sponsorem cyklu jest SEEN Holding. Partnerami cyklu są Fundacja PZU i Fundacja Seensownie.
Patroni medialni koncertu to TVP Kultura i Portal Presto.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.