Zimowa aukcja pojazdów klasycznych w Studio Tęcza

17 grudnia 2016 roku w warszawskim Studio Tęcza odbędzie się Zimowa Aukcja pojazdów klasycznych organizowana przez pierwszy w Polsce Dom Aukcyjny motoryzacji klasycznej Ardor Auctions. 

Zimowa Aukcja Ardor Auctions jest już drugą w tym roku i trzecią z kolei taką imprezą zorganizowaną przez pierwszy w Polsce Dom Aukcyjny motoryzacji klasycznej. W nadchodzącym wydarzeniu pod młotek pójdą obiekty, które tworzyły historie powojennej Polski oraz auta z początków niepodległości naszego państwa po roku 1989.

Już teraz można zapoznać się z pełną ofertą aukcyjną w której znajduje się 17 różnorodnych samochodów oraz 6 motocykli. Organizator upublicznił katalog wszystkich obiektów, który każdy może pobrać ze strony Ardor Auctions pod linkiem:

Pasjonaci, kolekcjonerzy samochodów klasycznych i zabytkowych oprócz realizacji swoich pasji
i marzeń poprzez zakup samochodu na aukcji na długoletnie inwestycje, które mogą dać pozytywne stopy zwrotu.

Podczas zimowej edycji aukcji, Ardor Auctions zamierza przedstawić pod licytacje trzy niezwykle samochody, z których każdy posiada własną unikalną historię.

Pierwszy to Mercedes 300D Adenauer, który był częścią historii PRL-u. Od 1959 wchodził w skład floty limuzyn, które były wykorzystywane przez ówczesny rząd w delegacjach czy oficjalnych defiladach.

Drugim okazem jest Porsche 964 3.3 Turbo, które niemalże od nowości znajdowało się w Polsce. Zostało ono odbudowane po wielu latach postoju, który był spowodowany rodzinnymi konfliktami. Co istotne posiada wyjątkowo niski przebieg, jedynie 29 tys. mil.

Trzecim pojazdem z pewnością będzie Porsche 911 3.2 Targa z ostatnich miesięcy produkcji przed wprowadzeniem modelu 964. Jeszcze dekadę temu pojazd taki w dobrym stanie można było nabyć za ok 50 tys. złotych. Obecnie ceny te kształtują się na poziomie 60 tys. ale euro! Prezentowany egzemplarz na nadchodzącej aukcji ma zadeklarowaną cenę wywoławczą 190 tys. złotych, jednak organizatorzy chcąc wyjść naprzeciw osobom zainteresowanym taką inwestycją postanowili kwotę tę obniżyć do 150 tys. złotych. Mając na uwadze fakt, że jest to wersja w rzadkiej kompletacji kolorystycznej i opcji, z pożądaną skrzynią biegów Getrag G50 po pełnej renowacji, nowy nabywca będzie mógł się cieszyć nie tylko czystą przyjemnością użytkowania, ale także bardzo dobra lokacją środków.

Drukowana wersja katalogu aukcyjnego dostępna będzie w sieci EMPIK oraz w salonie wystawowym DESA UNICUM od 12 grudnia 2016 roku za 39 złotych.


MIEJSCE AUKCJI: Studio „TĘCZA”, ul. Rydygiera 8 Warszawa (wjazd od ul. Anny German)

PLAN WYDARZENIA:

11:00 – 17:00 – wystawa obiektów, wstęp możliwy po zakupie biletu w cenie 50 zł/os.

17:00 – początek licytacji

Katalog aukcji – klik

źródło: informacja prasowa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.