„Zima w Mieście” 2019 – bezpłatna komunikacja miejska również bez Karty Ucznia

Miejski program „Zima w Mieście” to dla dzieci i młodzieży możliwość spędzenia czasu w ciekawy i atrakcyjny sposób. Jego uczestnicy mogą też korzystać z bezpłatnych przejazdów grupowych w trakcie trwania programu (od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r.). Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni dokument.

Od 1 września 2017 r. bezpłatne przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych placówkach oświatowych, zlokalizowanych poza granicami stolicy na podstawie Karty Ucznia. Ci, którzy jeszcze jej nie mają, ale biorą udział w zajęciach „Zimy w mieście”, mogą również bezpłatnie jeździć stołeczną komunikacją miejską.

Bezpłatne podróże stołeczną komunikacją miejską są możliwe w dni powszednie między 28 stycznia a 8 lutego, dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży biorących udział w programie „Zima w Mieście”, pod warunkiem, że liczą one co najmniej 10 osób. Dodatkowo, z taką grupą może podróżować jeden opiekun. Odpowiednio, jeśli grupa liczy 11-20 osób – opiekunów może być dwóch, 21-30 osób – trzech, a w przypadku grupy powyżej 30 osób – aż czterech opiekunów.

Aby skorzystać z darmowych przejazdów dla grup zorganizowanych należy wypełnić Kartę bezpłatnego przejazdu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie w ramach Warszawskiego Programu „Lato/Zima w Mieście”. Powinna ona być podpisana przez opiekuna grupy oraz kierownika placówki. Muszą na niej znaleźć się także imiona i nazwiska uczestników oraz numery posiadanych przez nich dokumentów ze zdjęciem. Na formularzu powinien widnieć również podpis opiekuna grupy oraz kierownika placówki. Kartę należy okazać w przypadku kontroli biletów.

Formularz można uzyskać od koordynatorów dzielnicowych przed rozpoczęciem ferii. Lista koordynatorów danej dzielnicy oraz kontakty, są do pobrania na stronie internetowej: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main.action

Bezpłatne przejazdy dla zorganizowanych grup biorących udział w programie „Zima w Mieście” są możliwe na podstawie Uchwały nr XCIV/2439/2-14 Rady m.st. Warszawy z 6 listopada 2014 r. w sprawie nieodpłatnego przewozu grup zorganizowanych dzieci i młodzieży szkolnej środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie w ramach Warszawskiego Programu „Lato/Zima w Mieście”. Szczegółowe zasady określa Zarządzenie nr 1887/2018 r. Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 7 grudnia 2018 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.