Zima w mieście 2018. Ruszyły zapisy na zajęcia

Zima w mieście 2018.

To już 13 lat, kiedy Warszawa organizuje program „Zima w mieście” – akcję adresowaną do wszystkich warszawskich uczniów, przebywających w stolicy podczas ferii zimowych. Program cieszy się niesłabnącą popularnością, co najlepiej obrazują statystyki dotyczące frekwencji. Tylko w 2017 roku ze 108 feryjnych placówek edukacyjnych, w ciągu dwóch tygodni zimowego wypoczynku, skorzystało 10 807 uczniów. Łącznie warszawscy uczniowie odwiedzili placówki 60 218 razy. Dzięki tej inicjatywie dzieci i młodzież mogą bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas.

W 2018 roku ferie zimowe w województwie mazowieckim odbędą się w dniach 15-28 stycznia  2018 r.

Zapisy uczestników do programu „Zima w mieście” trwają od 27 listopada do 8 grudnia. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, jednakże obowiązują opłaty za posiłki, z których korzystają wszystkie dzieci przebywające w placówkach. Podobnie jak w latach ubiegłych opłata wynosi 7 zł za dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Dzieci w trudnej sytuacji materialnej korzystają ze zwolnienia z opłat za wyżywienie na podstawie zaświadczenia z OPS lub dyrektora macierzystej szkoły. 

Bogata i różnorodna oferta obejmuje m.in. zajęcia edukacyjno-wychowawcze, sportowe, rekreacyjne i kulturalne, które odbywać się będą w punktach zorganizowanych w szkołach, w obiektach sportowych, centrach, ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Ponadto będą organizowane aktywności poza placówkami – wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. W dzielnicowych i miejskich ośrodkach sportu i rekreacji również nie zabraknie zajęć, imprez, zawodów, turniejów, konkursów, gier i zabaw.

Warszawski program „Zima w mieście” będzie również realizowany w pięciu szkołach specjalnych.

Z zajęć w punktach zlokalizowanych w większości w szkołach podstawowych dzieci będą mogły korzystać przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7.00 lub 8.00 do godz. 16.00 lub 17.00.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Zima w mieście” realizowanego w poszczególnych dzielnicach są dostępne na stronach internetowych dzielnic oraz u koordynatorów programu. Ich lista znajduje się tutaj. 

Więcej: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/zima-w-mie-cie-2018

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Świąteczna Iluminacja Warszawy – klik

Królewski Ogród Światła 2017 – klik

Multimedialny Park Fontann rozbłyśnie zimą – klik

Gdzie na łyżwy w Warszawie 2017/2018 – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.