Zbigniew Libera – WJF VOL. 7

Zbigniew Libera – WJF VOL. 7.

24 kwietnia 2017 roku w barStudio odbędzie się trzecie spotkanie w 7. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Gościem spotkania będzie Zbigniew Libera, tematem “Sztuka ze sobą, czyli artysta w centrum uwagi”.

Spotkanie będzie poświęcone artystom, którzy w swojej twórczości zajmują się sobą. Przyjrzymy się jak na przestrzeni dziejów zmieniały się style i powody, dla których artyści sięgali po własny wizerunek. Najstarsza zaprezentowana praca powstała pod koniec XV w., czyli ponad 300 lat przed oficjalnym ogłoszeniem wynalazku fotografii. Najnowsza – w ostatnich latach. Wśród omawianych twórców znajdą się zarówno fotografowie, jak i malarze, rzeźbiarze oraz performerzy.

Zbigniew Libera
Autor obiektów, instalacji, filmów wideo, wideoinstalacji, fotografii. Uznawany za czołowego przedstawiciela nurtu sztuki krytycznej w Polsce. W swoich pracach analizuje i krytykuje przyjęte konwencje, kulturę masową, tradycyjne modele wychowania, porusza kwestie manipulowania rzeczywistością przez media. W latach 1978–1980 studiował na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współtworzył najciekawsze grupy twórcze i przedsięwzięcia sztuki niezależnej w Polsce, m.in. łódzką Kulturę Zrzuty, grupę muzyczną NAO Sternenhoch, czasopismo „Tango”, środowisko skupione wokół Zofii Kulik i Przemysława Kwieka. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio,


24 kwietnia 2017, godz. 19:00
barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.