Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym – co warto o nim wiedzieć?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym
Każda kobieta marzy o pełnych i wydatnych ustach. Niestety, matka natura w wielu przypadkach zadecydowała nieco inaczej, a panie popadają przez to w wiele kompleksów. Na szczęście z pomocą przychodzi im medycyna estetyczna, która oferuje zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Co więc warto o nim wiedzieć?

Dlaczego warto wykonać zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Panie zwykle marzą o tym, by ich usta wyglądały ponętnie i kusząco. Oczywiście dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, efekt ten jest możliwy do osiągnięcia w dosłownie kilka minut. Nawet panie, które borykają się z problemem wąskich warg, mogą go skutecznie rozwiązać za pomocą kwasu hialuronowego. Dlaczego więc warto się na takich zabieg zdecydować? Otóż samo powiększenie i wymodelowanie ust to tylko jeden z efektów, których można się spodziewać. Dodatkowo kobiety po zabiegu będą mogły się cieszyć:

  • nawilżonymi i odżywionymi ustami;
  • pięknie zarysowanym konturem warg;
  • uwydatnieniem kształtu ust;
  • zredukowaniem drobnej asymetrii i dysproporcji.

Jak wykonuje się zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie jest zbytnio skomplikowany. Tak naprawdę, całość poprzedzona jest wywiadem, który pozwala określić, czy nie występują medyczne przeciwwskazania. Jeśli takowych się nie stwierdzi, wówczas uzgadniane są szczegóły zabiegu. Wspólnie z kosmetologiem pacjentka wybiera ilość kwasu hialuronowego, która ma zostać wstrzyknięta, dla uzyskania pożądanego efektu. Następnie usta pacjentki smarowane są specjalnym kremem znieczulającym, a w momencie kiedy rozpocznie on swoje działanie, można również rozpocząć zabieg. Kosmetolog zaznacza na wargach punkty, w które ma zostać wstrzyknięty preparat i zaczyna iniekcję. Pacjentka w tym czasie może odczuwać delikatne szczypanie i rozpieranie, co jest zjawiskiem normalny. Po zakończeniu zabiegu efekty widoczne są natychmiast. Pacjentka może spodziewać się delikatnej tkliwości i siniaczków w okolicy ust, które jednak powinny całkowicie zniknąć po około 2-3 dniach.

Jaki jest koszt powiększenia ust kwasem hialuronowym?

Powiększenie ust kwasem hialuronowym z pewnością nie należy do najtańszych zabiegów. Całkowita cena zabiegu jest uzależniona zwykle od prywatnego cenniku gabinetu kosmetologicznego, a także od ilości kwasu hialuronowego, która ma zostać wykorzystana. Średnio zabieg powiększania ust to koszt od 800 do nawet 2000 złotych.

Jakie są efekty zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym znany jest przede wszystkim z tego, że daje on natychmiastowe efekty. Pacjentka tuż po zejściu z fotela. Usta stają się pełne, wydatne i wyraźnie nawilżone. Dodatkowo ich ogólny kontur zostaje odpowiednio wymodelowany, a także zostaje wyrównana ewentualna asymetria warg. Pełne efekty zabiegu najlepiej jest jednak podziwiać w momencie, kiedy zejdzie lekka opuchlizna i znikną siniaki, czyli na około 2-3 dni po ostrzykiwaniu.

Jakie są przeciwwskazania do powiększenia ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym z pozoru wydaje się bezpieczny. Niemniej jednak istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Zalicza się do nich:

  • każdą, aktywną infekcję jak chociażby opryszczkę, anginę, a nawet i próchnicę;
  • aktywne choroby nowotworowe lub okres chemio- oraz radioterapii;
  • nieregulowane choroby ogólnoustrojowe jak np. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze;
  • niektóre z chorób autoimmunologicznych.

Powyższe czynniki uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu powiększania ust.

/artykuł sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.