Jak i czym nakrywać łóżko w sypialni?

Czym przykrywać łóżko w sypialni
W sypialniach coraz częściej zamiast składanych kanap pojawiają się klasyczne łóżka z ramą i wygodnym materacem. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy każdego dnia rano chować pościeli i ponownie rozkładać jej wieczorem. Jednak stale rozścielane łóżko nie prezentuje się zbyt estetycznie we wnętrzu sypialni, dlatego warto nakryć je w sposób, który najlepiej pasuje do danej aranżacji. Co mamy do wyboru?

Jak można nakrywać łóżko w sypialni?

Nakrywając łóżko w sypialni, chronimy pościel przed kurzem i innymi zabrudzeniami, a także dbamy o estetyczny wygląd całego posłania. Wybrane nakrycie możemy kłaść na materacu w różny sposób. Należy zastanowić się, która z metod najbardziej nam odpowiada, aby kupić produkt w odpowiednim do tego celu rozmiarze. Nakrycie na łóżku można ułożyć zatem tak, aby:

  • zakryć jedynie pościel do linii pomiędzy materacem a ramą,
  • wetknąć jego krawędzie w przestrzeń pomiędzy materacem a ramą,
  • zasłonić materiałem ramę łóżka aż po wezgłowie,
  • zasłonić materiałem ramę łóżka, odsłaniając poduszki,
  • zasłonić materiałem ramę łóżka aż do samej podłogi,
  • zasłonić materiałem ramę łóżka i pozwolić tkaninie załamywać się na podłodze. 

W przypadku czterech pierwszych rozwiązań nie potrzebujemy dużego nakrycia – powinno mieć taką wielkość, jak materac plus ewentualnie dodatkowe kilka, kilkanaście centymetrów – odpowiadających wysokości materaca lub wysokości ramy. W dwóch ostatnich przypadkach konieczny będzie wybór zdecydowanie większego nakrycia, na przykład takiego, którego szerokość całkowita to szerokość materaca plus wysokość łóżka razy dwa. 

Czym przykrywać łóżko w sypialni?

Okrycia na łóżko w sypialni to przede wszystkim specjalne narzuty wykonane z solidnego, grubego materiału, który ładnie układa się na materacu. Mogą to być tkaniny welurowe, futrzane czy waflowe, pikowane, z frędzlami, jednokolorowe lub we wzory. Poza dedykowanymi narzutami warto przyjrzeć się także kocom z mikrofibry. Są one miękkie i puszyste, dzięki czemu bardzo efektownie ocieplają aranżację sypialni. Wprowadzają do niej efekt przytulności i również są dostępne w wielu kolorach do wyboru. Przy wyborze okrycia na łóżko istotny jest nie tylko materiał, ale również design. Za pomocą koca czy narzuty można odświeżyć wystrój lub nadać mu charakter. Okrycia nie trzeba dobierać jednak do koloru pościeli, ale raczej do stylu aranżacyjnego wnętrza. 

Przykrywanie pościeli w sypialni odpowiednio dopasowaną narzutą lub kocem to dobry sposób na zadbanie o jej czystość i o estetykę całego pomieszczenia. Warto pamiętać o takim dodatku tekstylnym już na etapie zakupu poszewek na kołdry i poduszki, a wtedy możliwe będzie stworzenie efektownego kompletu.

/artykuł sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.