Z daleka od centrum – poznaj uroki obrzeżnych dzielnic Warszawy

Najlepsze dzielnice obrzeżne stolicy

Jako miasto stołeczne Warszawa oferuje mieszkańcom dużą ofertę miejsc pracy, wysoki poziom życia i szeroki dostęp do nowych nieruchomości mieszkaniowych. Znaczna część nowych osiedli powstaje na obrzeżach miasta, co dla wielu osób stanowi duży atut. Oto nasz subiektywny ranking 5 najlepszych do życia obrzeżnych dzielnic Warszawy.

Gdzie zamieszkać w Warszawie? Najlepsze dzielnice obrzeżne stolicy

Mieszkanie w stolicy wielu kojarzyć może się z szybkim tempem życia, zatłoczonym centrum miasta i dużym natężeniem hałasu. W rzeczywistości jednak nawet osoby ceniące sobie spokój i życie w harmonii z naturą mogą znaleźć w Warszawie szeroką ofertę atrakcyjnych mieszkań. Dotyczy to przede wszystkim obrzeżnych dzielnic miasta. W której z nich warto zamieszkać?

Gocław

Mimo że warszawska Praga w obiegowej opinii jeszcze do niedawna nie cieszyła się dobrą sławą, to jednak na jej terenie powstają w ostatnich latach nowoczesne i komfortowe osiedla. O rosnącej modzie na południową część tej dzielnicy świadczą nowe inwestycje mieszkaniowe na Gocławiu.

To niezwykle malowniczy rejon stołecznego obszaru Praga-Południe. Kusi on mieszkańców i inwestorów innowacyjnym budownictwem oraz rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną, handlowo-usługową i edukacyjną.

Przykładową ofertę mieszkań znajdziemy u dewelopera Profbud: https://www.profbud.info/mieszkania-goclaw

Ursynów

Położony w lewobrzeżnej części stolicy Ursynów to dzielnica godna polecenia szczególnie osobom ceniącym sobie możliwości aktywnego wypoczynku w bliskim sąsiedztwie natury, przede wszystkim znajdującego się nieopodal Lasu Kabackiego. Okolica obfituje w liczne obiekty sportowe, nowoczesne place zabaw oraz urokliwe ścieżki rowerowe.

Do zalet kupna mieszkania na Ursynowie należy również dogodny dostęp do placówek wychowawczych i edukacyjnych, co przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi.

Ursus

Jeszcze do niedawna Ursus był osobnym miastem słynącym z miejscowych zakładów mechanicznych. Obecnie ta położona na zachodnim krańcu stolicy dzielnica cieszy się sporym powodzeniem wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania w Warszawie. Bardzo korzystnie wypada tutejszy poziom bezpieczeństwa, spore zaplecze handlowo-usługowe, rozwijające się budownictwo mieszkaniowe oraz bliskość trzech dużych parków: Czechowickiego, Achera i Hassów.

W tej okolicy szczególnie polecamy zwrócić uwagę na osiedle Złota Oksza, która doskonale komponuje się z klimatem dzielnicy, sprawiając, że doświadczenia z mieszkania w tej okolicy plasują Ursynów w czołówce miejsc do osiedlenia się w Warszawie!

Wesoła

Innym obszarem stolicy będącym kiedyś samodzielnym miastem jest położona na wchodzie dzielnica Wesoła. Swoją dzisiejszą popularność zawdzięcza głównie spokojnej okolicy i obfitości terenów zielonych. Wesoła leży bezpośrednio przy granicy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, co sprawia, że jest to wymarzona lokalizacja dla osób chcących odpocząć od zgiełku centrum Warszawy.

Wilanów

Mieszkanie w Wilanowie to dla wielu osób symbol wysokiego statusu i luksusowych nieruchomości mieszkalnych. Do plusów tej dzielnicy należy zaliczyć komfortowe warunki dla rodzin z dziećmi, szeroką ofertę mieszkań o podwyższonym standardzie oraz zadbaną przestrzeń. Minusem są wysokie ceny nieruchomości i mankamenty dotyczące niedostatecznie w opinii mieszkańców rozwiniętej komunikacji miejskiej.

/artykuł sponsorowany/