XVII Warszawskie Święto Chleba

XVII Warszawskie Święto Chleba.

6 października zapraszamy mieszkańców Warszawy oraz turystów na XVII Warszawskie Święto Chleba. W tym roku wydarzenie odbędzie się w budynku Centralnej Biblioteki Rolniczej na ul. Krakowskie Przedmieście 66 w godzinach 10-18.

Święto rozpocznie się uroczystą mszą świętą w kościele ojców kapucynów pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej. Stamtąd korowód wieńców i chlebów dożynkowych przejdzie do budynku biblioteki, gdzie zakończy się uroczystym wręczeniem chlebów obrzędowych gościom honorowym Święta Chleba.

Odwiedzający będą mogli skosztować i zakupić pieczywo wypiekane przez najlepszych mistrzów piekarstwa. Swoje wyroby prezentować i sprzedawać będą twórcy ludowi z różnych regionów kraju. Nie zabraknie także tradycyjnych produktów spożywczych takich jak miody, wędliny czy sery. Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia wycinanek ludowych, haftu czy szydełkowania. Do wspólnej zabawy zachęcały będą kapele i zespoły ludowe m.in. Krasne, Karniewo i Street Fleet. Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

6 października 2019, w godzinach 10-18

Centralna Biblioteka Rolnicza

ul. Krakowskie Przedmieście 66

Zapraszamy serdecznie – wstęp wolny!

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.