XI Muzyczny Spacer po Pradze

XI Muzyczny Spacer po Pradze.

Jak co roku, w sobotnie popołudnie, 4 sierpnia 2018 roku ulicami Pragi Północ przejdzie roztańczony barwny tłum. Zapraszamy na XI. Muzyczny Spacer po Pradze w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska! 

Trasa spaceru: Start, godz. 13:00 – ul. Ząbkowska 7, ul. Brzeska, Bazar Różyckiego, Muzeum Pragi, ul. Kłopotowskiego, ul. Targowa, ul. Ząbkowska.

To „chodzący” koncert, który wykonuje kapela klezmerska, przemieszczając się wraz z publicznością wzdłuż najciekawszych zakamarków dzielnicy, gdzie przewodnik-wodzirej opowiada związane z nimi dawno zapomniane historie. 

11. edycję wydarzenia poprowadzi Dobranotch z Petersburga, łączący inspiracje z bałkańskich, klezmerskich i wschodnich melodii oraz pierwsze szlagiery z czasów rozkwitu rosyjskich orkiestr dętych. To zespół-ikona Spaceru, który z rzadką charyzmą i fantazją inspiruje przechodniów do dołączenia i wspólnej zabawy.

Muzyczny Spacer nawiązuje z jednej strony do dawnych kapel podwórkowych, z drugiej zaś podkreśla wielokulturowy charakter dzielnicy wynikający z jej tradycji handlowych. Rozlokowane w pobliżu Dworzec Wschodni i dawny Petersburski oraz okoliczne bazary sprawiały, że na Pradze rozbrzmiewały obok siebie melodie polskie, żydowskie, ukraińskie, rosyjskie i białoruskie. 
Odwzorowując ten międzysąsiedzki tygiel, zespół grający muzykę na żywo wraz z roztańczonym tłumem przywołuje ich echo i wrażenie obecności zanikłej kultury żydowskiej. 

4 sierpnia 2018, godz. 13:00

A wieczorem zapraszamy na koncert drugiego projektu zespołu, czyli OPA (https://www.facebook.com/opatheband/)

20:30-22:00 OPA! – koncert [Petersburg, RU]
Ząbkowska Grolshownia – ul. Ząbkowska 9 a
To zespół sceniczno-klubowy z ponad dziesięcioletnim stażem prosto z Petersburga – multikulturalnej stolicy Rosji. Prostolinijność ska, melodyjność klezmeru, liryczność reggae, lekkość swingu, bałkański ogień oraz mnóstwo radosnej energii – to podstawowe składniki utworów OPY!, mających to do siebie, że najtrudniej jest wybrać ulubiony. Członkowie OPY! – jak mówią sami – są kontynuatorami tradycji paradnych orkiestr dętych i tak jak one rozbrajają wszystkich muzyką pełną niepohamowanej radości i zaraźliwych rytmów, do których tańczy się na stole lub skacze ze sceny. Wszędzie, gdzie się pojawią, niezależnie od przestrzeni i rodzaju publiczności, zaraz się udziela rozbrajający szampański nastrój. 

Dobranotch || dobranotch.ru
Balkan/Gypsy/Klezmer
https://www.facebook.com/dobranotch/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.