XI Katyński Marsz Cieni

XI Katyński Marsz Cieni.

Zapraszamy na XI Katyński Marsz Cieni. Marsz odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia 2018 r. w związku z 78. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.

Jak co roku idziemy w nim oddać hołd poległym i pomordowanym braciom na Wschodzie. Niosąc ich pamięć w milczeniu i skupieniu. Tradycyjnie Marsz ruszy o godzinie 15:00 spod Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Zbiórka uczestników na dziedzińcu muzeum o godz. 13.00.

Tak, jak co roku od 11 lat, oddamy w ten sposób symboliczny hołd oficerom pomordowanym w lesie katyńskim i innych miejscach na Wschodzie. Będziemy szli w milczeniu, ze ściśniętym gardłem przez Warszawę. Marsz nie ma charakteru politycznego, ma wymiar historyczny.

Trasa Marszu: Muzeum Wojska Polskiego – Rondo de Gaulle’a – Trakt Królewski – Plac Zamkowy – Stare Miasto – ul. Freta – Rynek Nowego Miasta – Konwiktorska – Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Po marszu dla uczestników będzie posiłek na parkingu przy stadionie Polonii Warszawa.
Marsz ma szczególny wymiar i każdy, kto szedł w nim choć raz, wie że jest on zupełnie wyjątkowy. Nie zwracamy za udział kosztów przyjazdu, ani nie płacimy żołdu.

Tak, jak w poprzednich latach Marsz poprzedzi uroczysta Msza św. w Muzeum Katyńskim w intencji zamordowanych przez Sowietów polskich żołnierzy, która rozpocznie się o godz. 11.00. Po Eucharystii będzie można zwiedzić muzeum.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w tegorocznym Marszu i razem z nami nieść Cienie pomordowanych i zapalić im imienny znicz – poniżej przesyłamy podstawowe informacje:

1. Wymarsz odbędzie się spod Muzeum Wojska Polskiego o godzinie 15.00. Zbiórka dla rekonstruktorów o godzinie 13.00 na dziedzińcu Muzeum, gdzie odbędzie się odprawa oraz wydawanie imiennych intencji. 
2. Zapisy grup oraz intencji imiennych zbieramy do 26 marca. Jeśli zgłosicie się do nas po tym terminie, może zaistnieć sytuacja, w której nie będziecie mogli złożyć imiennej intencji, bądź nie otrzymacie wyżywienia. 
3. Zapisy dla kobiet i dzieci zbieramy do 19 marca. 
4. Zgłoszeń należy dokonywać mailowo na adres: kontakt@radoslaw44.pl. Pytania można kierować do koordynatora Marszu – Jarka Wróblewskiego: jarekwroblewski@op.pl bądź do Kasi Piwowarskiej katarzyna_piwowarska@wp.pl . Przy zgłoszeniach podajcie nazwę swojej grupy, Wasze imiona i nazwiska, oraz intencje imienne jeśli chcielibyście złożyć imienne znicze pod Pomnikiem Katyńskim na pl. Zamkowym 
5. Zgłoszenie, przesłane w formularzu zgłoszeniowym musi zawierać: 
• Nazwę grupy ( lub imię i nazwisko osoby prywatnej)
• Odtwarzaną formację
• Listę zgłaszanych osób
• Listę zgłaszanych intencji
• Imię i nazwisko dowódcy
• Numer telefonu do kontaktu

https://www.youtube.com/watch?v=JhzeDgZz1Tk

[ENGLISH]
We would like to invite you to the XI Katyn March of Shadows. The March will take place on Sunday, April 8, 2018 r. in connection with the 78th anniversary of the Katyn Massacre.

As every year we go there to pay tribute to the fallen and murdered brothers in the East. Carrying their memory in silence and concentration.
Traditionally, the march will start from the Polish Army Museum.

More about Katyn Massacre you can find here https://en.wikipedia.org/wiki/Katyn_massacre

https://www.facebook.com/events/1029308647210528/

TRASA MARSZU

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.