X Art Fresh Festival

10 marca 2019 roku Sheraton Warsaw Hotel odbędzie się X Art Fresh Festival!

Jak co roku, zagwarantujemy Państwu możliwość zapoznania się ze świeżą i wysublimowaną sztuką, zapewnimy idealne warunki do podjęcia dyskusji z uczestnikami wydarzenia oraz umożliwimy spotkanie się z naszym gościem specjalnym. W tegorocznym festiwalu mamy zaszczyt gościć Rafała Kucharczuka, cenionego grafika, ilustratora i animatora, znanego między innymi z projektu okładek książek Stanisława Lema, Szczepana Twardocha czy kolekcji „Światy równoległe”. Jego okładka do książki Szczepana Twardocha pt. „Król” zdobyła drugie miejsce w konkursie KTR działu design oraz znalazła się na liście najbardziej wartościowych okładek według sieci księgarń Empik oraz magazynu Polityka w 2017 roku. Jest także twórcą wielu spotów reklamowych, filmów, okładek muzycznych oraz ilustracji np. dla magazynu Newsweek.

Art Fresh Festival to wydarzenie, które już od 10 lat wpisuje się do kalendarza najbardziej rozpoznawalnych imprez artystycznych zarówno w Warszawie jak i całym kraju. Jego celem jest propagowanie „świeżych” artystów w kręgach międzynarodowych, krajowych, wśród koneserów i kolekcjonerów, a jednocześnie czynienie sztuki dostępnej dla każdego. Ideą festiwalu jest umożliwienie artystom zaprezentowania swoich prac szerszej publiczności, pomoc w promocji oraz stworzenie miejsca, gdzie będzie można porozmawiać o sztuce jak i nabyć prace bezpośrednio od twórców. Podczas wydarzenia artyści zaprezentują się w dziedzinach takich jak malarstwo, grafika, rzeźba i ceramika, fotografia, oraz ilustracja.

PROGRAM:
10.00 – VIP
11.00 – Oficjalne Otwarcie Festiwalu / Official Opening
14.00 – Występ Muzyczny / Musical Performance – Janek Pentz
16.00 – Występ Muzyczny / Musical Performance – Michał Szczerbiec
19.00 – Zakończenie Festiwalu/ Ending Festival

Historia 

AFF zadebiutował dziewięć lat temu jako kameralne wydarzenie  Hotelu Sheraton z inicjatywy American Friends of Warsaw. W pierwszej edycji uczestniczyło kilkunastu artystów. Nikt wtedy nie przypuszczał, że AFF stanie się profesjonalną i cykliczną imprezą, otwartą dla twórców i gości z całej Polski.

Janusz Rybak, reprezentujący American Friends of Warsaw wpadł na pomysł urozmaicenia oferty Hotelu Sheraton o promocję i sprzedaż prac artystów Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Akcja przybrała nazwę “Art Fresh Festival” dla zaakcentowania jej głównych walorów: świeżości, młodości twórców oraz sposobu interpretowania rzeczywistości. Zaproszeni goście Hotelu Sheraton i członkowie American Friends of Warsaw oraz artyści nie kryją zadowolenia z efektów: prace sprzedają się doskonale, a wizytujący są pod wrażeniem wysokiego poziomu artystycznego.

W ten sposób liczba zaproszonych artystów – wystawców z roku na rok rośnie, imprezą interesują się media, przybywa też więcej miłośników młodej sztuki, którzy są zainteresowani i nabywają coraz większą ilość prac. Do grona tych ostatnich dołączają coraz bardziej zróżnicowane grupy: oprócz gości hotelu Sheraton i członków American Friends in Warsaw są to: biznesmeni, mieszkańcy Warszawy, turyści, pracownicy placówek dyplomatycznych, redaktorzy pism kulturalnych, kuratorzy, galerzyści a w końcu koneserzy, którzy pragną zainwestować w sztukę.

10 marca 2019, godz. 11:00-19:00
Sheraton Warsaw Hotel, ul. Bolesława Prusa 2
Wstęp wolny

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia: www.facebook.com/events/450086285528496

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.