Word Jazz Warsaw: Bitamina

Trzecie (i ostatnie przed przerwą) wydarzenie z cyklu Word Jazz Warsaw, organizowanego przez Bartosza Mindewicza już 22 listopada 2017 roku w MiTo.

Tym razem w świat muzyczno-słownej improwizacji zabierze Was zespół Bitamina

Biletów na to wydarzenie nie kupisz. Każdy będzie mógł je wygrać – na fanpage projektu zostanie zorganizowana seria konkursów. W wydarzeniu stacjonarnie weźmie udział maksymalnie 40 osób. 

Odczyt zostanie profesjonalnie nagrany oraz będzie transmitowany na żywo w internecie.
Nagranie wrześniowego wydarzenia: https://youtu.be/A8Ccoee5gHY
Nagrania październikowego wydarzenia: SOON

O Bitaminie: 

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazuja swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zakakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

O Word Jazz Warsaw:

Bitnicy, jak Keruac czy Ginsberg, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych czytali swoje teksty w zadymionych knajpach, przy jazzowym akompaniamencie. W 1957 roku Ken Nordine wydał pierwszy album z serii “Word Jazz”, album wypełniony świetnymi narracjami wplecionymi w klimatyczną muzykę. Słowo żyło, biło razem z sercami pisarzy i muzyków. Połączenie literatury, muzyki i pulsu miasta to stymulująco-inspirująca mieszanka wybuchowa. 

Cykl stworzony przez Bartosza Mindewicza i MiTo – Word Jazz Warsaw – przypomni klimat tamtych wydarzeń sprzed ponad pół wieku, jednocześnie tworząc coś nowego – eksperymentując, zapraszając twórców związanych z różnymi gatunkami muzycznymi, wybierając różnorodne teksty. Podczas pierwszego, wrześniowego wydarzenia Rafał Bryndal czytał fragmenty „Kobiet” Charlesa Bukowskiego i „Zwrotnika Raka” Henry’ego Millera do muzyki granej przez trio jazzowe Pokusa. 

https://www.facebook.com/events/2001743493444787/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.