Wojciech Kasperski. Młodzi zdolni. Pokolenie lat 80. w polskim kinie

Wojciech Kasperski. Młodzi zdolni.  Pokolenie lat 80. w polskim kinie.

Podczas kolejnej odsłony cyklu „Młodzi zdolni.  Pokolenie lat 80. w polskim kinie” zobaczycie dwa filmy Wojciecha Kasperskiego: „Miasto ucieczki” − fabularną etiudę, opartą na prawdziwych wydarzeniach oraz jego fabularny debiut „Na granicy” − thriller rozgrywający się w Bieszczadach. Między pokazami odbędzie się spotkanie z reżyserem.

„Miasto ucieczki”, reż. Wojciech Kasperski, 2006, 17 minut
Fabularna etiuda oparta na prawdziwych wydarzeniach. Rozpętana przez kibiców piłkarskich zadyma kończy się bezpardonową interwencją policji. Poprzez opowieść o dwóch przyjaciołach Kasperski stara się wytłumaczyć, dlaczego doszło do eskalacji przemocy oraz jakie mechanizmy wyzwoliła.

Spotkanie z reżyserem
Rozmowę z reżyserem poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamachDwutygodnik.com, Filmwebu i Filmu. Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

„Na granicy”, reż. Wojciech Kasperski, 2016, 92 minuty
Fabularny debiut Wojciecha Kasperskiego to rozgrywający się w Bieszczadach thriller. W odciętej od cywilizacji chacie dwaj bracia i ojciec spotykają nieznajomego, który może ściągnąć na nich niebezpieczeństwo. Mamy więc do czynienia z klasycznym kinem gatunkowym, gdzie suspens pomagają budować piękne zdjęcia Łukasza Żala oraz muzyka nagrodzonego na festiwalu w Koszalinie Bartłomieja Gliniaka. W rolach głównych występują Andrzej Chyra, Marcin Dorociński i Andrzej Grabowski.

7 czerwca 2017, godz. 19:00

Narodowy Instytut Audiowizualny
ul. Wałbrzyska 3/5

Wstęp wolny
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.