Wizyty domowe lekarzy dla mieszkańców Warszawy

wizyty domowe lekarzy warszawa

Czasami z uwagi na złe samopoczucie, doznane urazy lub długotrwałą rehabilitację, pacjent nie czuje się na siłach, by samodzielnie udać się do gabinetu lekarza na badania kontrolne. Często taka wizyta u specjalisty jest zbyt męcząca dla schorowanego organizmu. Samodzielne przyjście do gabinetu stanowi nie lada wysiłek także dla osób starszych i przewlekle chorych, dlatego wezwanie lekarza do domu w takich sytuacjach jest niezwykle zasadne a ponadto zapewnia choremu komfort psychiczny jak i fizyczny. Domowa wizyta specjalisty umożliwia zbadanie pacjenta i wdrożenie odpowiednich metod leczenia.  

Z uwagi na to, że w stolicy swą praktykę lekarską prowadzi wielu lekarzy z różnych dziedzin medycyny, mieszkańcy Warszawy i okolic zapewniony mają dostęp do szerokiej bazy specjalistów, oferujących lekarskie wizyty domowe. Wizyty w domu pacjenta świadczą chirurdzy, pediatrzy, interniści i psychiatrzy, zatem zakres oferowanej pomocy jest niezwykle szeroki. 

Wizyty domowe – komfortowa opcja dla przewlekle chorych pacjentów  

Opieka lekarska w ramach ubezpieczenia zdrowotnego świadczona jest nie tylko w przychodniach lub placówkach służby zdrowia. Jeśli tylko zachodzi taka potrzeba, lekarska wizyta odbywa się w domu pacjenta. Wizyta domowa możliwa jest wówczas kiedy chory nagle zachoruje lub jego stan zdrowia nagle się pogorszy. Konsultacja ze specjalistą w domu jest dostępna także wtedy kiedy zachodzi inna okoliczność wykluczająca możliwość uzyskania porady w stacjonarnym gabinecie specjalisty. Wizyta domowa dotyczy zarówno podstawowej opieki zdrowotnej, opieki długoterminowej, specjalistycznych świadczeń i rehabilitacji. 

Kto może zamówić wizytę domową? 

Wizyta w warunkach domowych obejmująca badanie przedmiotowe zalecane jest w przypadkach nagłych i ostrych zachorowań – wówczas porada lekarska powinna odbyć się tego samego dnia. Jeśli stan chorego nie jest alarmujący wizyty lekarskie mogą odbyć się w ustalonym dniu. Wystarczy zadzwonić do do przychodni i wybrać termin wizyty. 

 Wizyty lekarskie będące przedmiotem umowy o dostępności pacjentów do świadczeń powinny być zapewnione od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Domowe wizyty lekarskie przysługują każdej osobie, która dokona osobistej, pośredniej lub telefonicznej rejestracji w przychodni lub innej placówce zdrowia. Jeśli interesują Cię wizyty domowe lekarzy dla mieszkańców Warszawy na stronie https://www.lekarzdodomu.pl/ znajdziesz na ten temat potrzebne informacje. 

/artykuł sponsorowany/

Reklama