Wizyta u fryzjera – o czym warto pamiętać?

Jean Louis David aplikacja

Dla niektórych z nas wizyta u fryzjera to rutyna. Wejście, siedzenie na fotelu, wyjście. Koniec. A jednak do wizyty, zwłaszcza pierwszorazowej, warto się przygotować. Zaraz opowiemy, w jaki sposób i dlaczego.

Wybierz odpowiedniego fryzjera

To podstawa podstaw, ale wiele z nas zapomina, że fryzjerów jest obecnie na pęczki, a tylko niektórym z nich warto zaufać. Jeśli szukasz dobrego specjalisty, możesz użyć aplikacji Jean Louis David, którą znajdziesz tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid. Umówisz przez nią wizytę, a nawet kupisz kosmetyki, które fryzjer poleci Ci podczas spotkania. Poczytaj opinie i nastaw się psychicznie na to, że wizyta będzie świetna i przyjemna. Pamiętaj, że to rodzaj relaksu,
a nie przymus.

Zastanów się, czego potrzebujesz

Czy wybierasz się do fryzjera wyłącznie po to, by obciąć końcówki? A może myślisz
o farbowaniu i nie masz pomysłu na kolor? Niezależnie od tego, jaki jest Twój plan, fryzjer powinien pomóc Ci w wyborze. Warto jednak, aby wiedział, co Ci się podoba i jakie są Twoje preferencje. Przejrzyj kilka zdjęć na Instagramie i pokaż mu te, które najbardziej wyrażają Ciebie. Pamiętaj, że dobry specjalista może nie zgodzić się na zrobienie pożądanej przez Ciebie fryzury i to naprawdę dobra wiadomość. Dlaczego? Bo niekoniecznie musisz dobrze w niej wyglądać. Wprawa i umiejętność dobrania fryzury do kształtu twarzy i głowy sprawiają, że fryzjer ma większą wiedzę od Ciebie. Należy ją respektować, jeśli chcesz naprawdę dobrze wyglądać. Odpowiedni specjalista zaproponuje Ci jednak coś na otarcie łez – fryzurę, w której szybko się zakochasz.

Czy myć włosy przed wizytą?

Na koniec pytanie, które dzieli ludzi – należy myć włosy przed wizytą u fryzjera czy lepiej sobie odpuścić? Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Gdy przychodzisz na strzyżenie, możesz umyć włosy, jeśli będziesz czuć się dzięki temu bardziej komfortowo. Specjalista
z pewnością sam się Tobą zajmie. W przypadku nakładania farby na włosy, pożądane jest jednak pozostawienie naturalnej bariery hydrolipidowej na głowie, by nie podrażnić skóry.

Skoro wiesz już, co robić przed wizytą, najwyższy czas, by się na nią umówić. Skorzystaj z aplikacji Jean Louis David (https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394) i ciesz się myślą o nowej, pięknej fryzurze.

/artykuł sponsorowany/