Winylobranie: Pągowski, Karewicz, Forin

Winylobranie: Pągowski, Karewicz, Forin.

Serdecznie zapraszamy na 11. edycję Winylobrania, która odbędzie się 4 czerwca 2017 roku.
 
Dzięki wspólnym wysiłkom organizatorów, Narodowego Centrum Kultury, zaprzyjaźnionych kolekcjonerów i dziennikarzy muzycznych przygotowaliśmy coś specjalnego.
 
O godzinie 13.00 rozpoczynamy panel dyskusyjny pt. „Okładki płyt – wczoraj i dziś”.
 

Gośćmi będą kultowi artyści:

 

– Marek Karewicz, autor okładek płyt m.in. Ewy Demarczyk, Niebiesko Czarnych, Czerwonych Gitar, i Ireny Santor, również fotograf (na fotografii skupił się po namowach samego Leopolda Tyrmanda), który robił zdjęcia m.in. Milesowi Davisowi i Rayowi Charlesowi.
 
– Andrzej Pągowski, grafik, którego prace były nagradzane od Warszawy po Los Angeles. Autor okładek płyt, twórca legendarnych plakatów, m.in. „Misia”, spektaklu „Mistrz i Małgorzata” i polskiego plakatu „Lotu nad kukułczym gniazdem”. 
 
– Forin, grafik i graficiarz, najbardziej znany twórca okładek płyt hip hopowych w Polsce. Zrobił okładki m.in. dla Pezeta, Siwersa, Borixona, Łony, Proceenteego, Ostrego, Kalibra 44.
 
Spotkanie poprowadzi Hirek Wrona. 
 
To nie wszystko! 
 
Po spotkaniu zapraszamy na licytację przedmiotów, z których zysk przeznaczamy na organizację letnich warsztatów dla dzieci z biednych rodzin. 
 
Będziecie mogli wylicytować przedmioty przygotowane przez naszych gości, m.in. płyty czy plakaty z podpisami prelegentów. 
 
Oczywiście nie zabraknie płyt winylowych. Na kiermaszu odbywający się w środku Kordegardy oraz przed nią spotkacie sklepy płytowe, prywatnych kolekcjonerów, dziennikarzy muzycznych, wydawców i DJów. 
 
Najbliższa edycja jest dla nas szczególna. Dedykujemy ją Naszemu kochanemu przyjacielowi Pawłowi Dąbrosiowi – pomysłodawcy imprezy, który zmarł w kwietniu. 
 
To dzięki niemu Winylobranie stało się najważniejszą imprezą kulturalną w Polsce związaną z tematyką płyt gramofonowych. To była jego największa pasja, którą będziemy kontynuować! 

4 czerwca 2017, godz. 12:00:18:00

ul. Krakowskie Przedmieście 15

Wydarzenie na FB – klik

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.