Wielki fajer w Katowicach

Wielki fajer w Katowicach.

„W tym roku trefi nom wielki fajer. Defilada robiemy. Bydom tanki jechać, rosomaki, wyrzutnie rakiet, kupa wojoków, nawet tych z zagranicy bydom. Bydom jeszcze lotać fligry F16. Nie zapomnij zabrać cołkiej famili i wszystkich kamratów” – tak na defiladę Wierni Polsce do Katowic zapraszają żołnierze Wojska Polskiego ze Śląska w najnowszym spocie Ministerstwa Obrony Narodowej.

15 sierpnia br., w dniu Święta Wojska Polskiego, w 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicę wybuchu Powstań Śląskich, w Katowicach o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej rozpocznie się defilada Wierni Polsce.

Tym razem na defiladę zapraszają żołnierze 6. Batalionu Powietrznodesantowego oraz biegaczka Justyna Święty-Ersetic, która jest żołnierzem Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce, w 2018 r. w Berlinie, przeszła do historii polskiego sportu. W ciągu półtorej godziny zdobyła dwa złote medale: pierwszy w biegu na 400 metrów, drugi w sztafecie 4 × 400 metrów. Stała się najszybszą Polką na tym dystansie od czasów Ireny Szewińskiej.

W spocie dotrzymuje jej kroku kapral Tomasz Szęciński z 6. Batalionu Powietrznodesantowego oraz inni żołnierze tej jednostki z Gliwic.

# # #

W defiladzie Wierni Polsce zobaczymy maszerujących pancerniaków, „specjalsów”, spadochroniarzy, marynarzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Defilować będą także pododdziały uczelni wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej, a także formacje proobronne i klasy mundurowe.

Obok żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Na ulicach stolicy aglomeracji śląskiej pojawi się najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP, a na niebie statki powietrzne z biało–czerwoną szachownicą.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Bądźcie z nami 15 sierpnia w Katowicach.

Link do spotu https://www.youtube.com/watch?v=2rceTeypzyQ

 
Źródło informacji: Ministerstwo Obrony Narodowej
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.