Widowisko rekonstrukcyjne w Wilanowie: Uczta króla Jana III

W najbliższą sobotę 10 września 2016 roku zasiądź przy ogromnym stole i weź udział w uczcie króla Jana III. Poczuj się jak królewski gość i zasmakuj staropolskich potraw.  Zapraszamy na niezwykłe widowisko rekonstrukcyjne, podczas którego odtworzymy ucztę w Jaworowie z 1684 r. Tego dnia wilanowski dziedziniec stanie się przestrzenią wypełnioną tańcem i muzyką dworską, teatrem, pokazami militarnymi oraz staropolskimi smakami!

PROGRAM

14.00–15.00 animacje historyczne dla rodzin
15.00–15.40 spektakl „Uczta króla Jana III” / I akt
15.40–16.20 antrakt / możliwość przebrania się w stroje z epoki i zajęcia miejsca przy stole
16.20–17.00 spektakl „Uczta króla Jana III” / II akt
17.00–19.00 wydarzenia towarzyszące, degustacja potraw staropolskich

„Uczta króla Jana III” to interaktywne widowisko, w którym udział wezmą aktorzy, rekonstruktorzy, wolontariusze i publiczność. W pierwszej części wydarzenia goście będą widzamispektaklu wiernie oddającego charakter staropolskich biesiad. Podczas przerwy między aktami przedstawienia, a także po jego zakończeniu publiczność będzie miała okazję przebrać się w strój z epoki i zasiąść przy ogromnym stole, aby skosztować serwowanych podczas uczty dań.

Jak to bywało na staropolskich ucztach, nie będziemy ograniczać się wyłącznie do jedzenia. Nie zabraknie muzyki i tańców dworskich – zaprosimy publiczność do nauki menueta. Czas umili nam teatr marionetek, a szyku całemu wydarzeniu dodadzą musztra gwardii królewskiejoraz pokaz chorągwiarzy

Miejsce: dziedziniec pałacu w Wilanowie
Wstęp wolny

Odnośnik do wydarzenia na stronie Organizatora

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.