Weekend z Berlinale w kino Amondo

Weekend z Berlinale w kino Amondo.

Reklama
Reklama

Już w tym tygodniu rusza kolejny festiwal filmowy w Berlinie. Z tej okazji przygotowujemy dla Was Weekend z BERLINALE (9-10 lutego), w czasie którego będziecie mogli zobaczyć filmy nagrodzone Złotymi Niedźwiedziami w latach 2012 – 2018.

A dodatkowo pokażemy Wam premierę komediodramatu „WALC W ALEJKACH”, który w ubiegłym roku na Berlinale został uhonorowany Nagrodą Jury Ekumenicznego oraz Nagrodą Gildii Filmowej. Główne role w tym niezwykle romantycznym obrazie wspaniale odtwarzają Franz Rogowski, znany z ostatniego filmu Michaela Hanekego „Happy End”, oraz Sandra Hüller, gwiazda nominowanego do Oscara „Toniego Erdmanna”.

Pełna lista filmów oraz daty i godziny ich emisji w czasie Weekendu z BERLINALE znajdziecie poniżej.
Do zobaczenia w AMONDO!

Reklama
Reklama

SOBOTA, 9 LUTEGO:

„Cezar musi umrzeć”
Złoty Niedźwiedź 2012

Dzieło braci Tavianich w paradokumentalny sposób opowiada o wystawianiu przez więźniów Rebibbia, rzymskiego więzienia o zaostrzonym rygorze, „Juliusza Cezara” Williama Szekspira. Przestępcy skazani za najcięższe zbrodnie – członkowie camorry, mordercy, sprawcy rozbojów z bronią w ręku – przygotowują się do spektaklu w murach więzienia. Wkrótce zaczynają przeglądać się w sztuce słynnego dramaturga i identyfikować z postaciami.

Reklama
Reklama

Reżyseria: bracia Taviani
Czas trwania: 76 min
Gatunek: Dramat
Produkcja: Włochy

Seans: 09.02, godz.: 14:00 https://ekobilet.pl/amondo-films/cezar-musi-umrzec-28973/336844-bilety-na-film

***

“Pozycja dziecka”
Złoty Niedźwiedź 2013

Reklama
Reklama

Cornelia właśnie skończyła 60 lat, jest zadbana, majętna i szanowana. Osiągnęła sukces zawodowy, ma oddanego, siedzącego pod pantoflem męża oraz wpływowych znajomych wśród bukareszteńskich elit. Jednak życie wcale Cornelii nie cieszy… Ukochany jedynak, jej oczko w głowie, 34-letni Barbu ze wszystkich sił stara się uniezależnić od matki. Wyprowadził się z domu, ma własny samochód, a także dziewczynę, która zupełnie nie spełnia standardów Cornelii. A najsmutniejsze jest to, że Barbu unika rodzicielki jak ognia…. Kiedy Cornelia dowiaduje się, że syn uczestniczył w tragicznym wypadku, zaczyna walczyć o niego jak lwica o swoje młode. Używa wszystkich wpływów, ustosunkowanych przyjaciół i pieniędzy, aby uchronić Barbu przed więzieniem. Marzy, by syn wrócił do domu i znowu stał się jej „małym chłopcem”…

Reżyseria: Calin Peter Netzer
Czas trwania: 116 min
Gatunek: Dramat
Produkcja: Rumunia

Seans: 09.02, godz.: 15:25 https://ekobilet.pl/amondo-films/pozycja-dziecka-28974/336845-bilety-na-film

***

“Czarny węgiel, kruchy lód”
Złoty Niedźwiedź 2014

Reklama
Reklama

W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

Reżyseria: Yi’nan Diao
Czas trwania: 106 min
Gatunek: Thriller, kryminał
Produkcja: Chiny

Seans: 09.02, godz.: 17:30 https://ekobilet.pl/amondo-films/czarny-wgiel-kruchy-ld-28975/336846-bilety-na-film

Reklama
Reklama

***

“Fuocoammare. Ogień na morzu”
Złoty Niedźwiedź 2016

Film mistrza dokumentu społecznego – Gianfranca Rosiego („Rzymska aureola”, „Pokój 164. Spowiedź mordercy”).Lampedusa to malutka wyspa, na którą co roku przybywa ponad 150 tys. uchodźców z Afryki, ludzi szukających schronienia przed wojną i głodem. Wielu z nich nie dociera do celu. Prowizoryczne łódki i przegniłe tratwy toną, pozbawiając życia setek osób. Reżyser poświęca w dokumencie uwagę zarówno Afrykańczykom, jak i autochtonom. Problemy pierwszych kontrastuje z problemami drugich, podobnie robi z ich priorytetami życiowymi. Jednych i drugich udaje nam się poznać. Przy okazji dowiadujemy, jak różnią się ich definicje pewnych terminów, jak choćby miejsca na ziemi, domu czy ojczyzny. Rosi nie stawia na spektakularność. Woli powoli, lekko, bez fajerwerków dotrzeć do tego, co pomijają sensacyjne media. „Fuocoammare. Ogień na morzu” nareszcie pozwala nam przekonać się naocznie, kim są ci, o których huczą gazety i Internet, a o których tak naprawdę nic nie wiemy. A Film zapewnia widzom wartościowe i przejmujące spotkanie.

Reklama
Reklama

Reżyseria: Gianfranco Rosi
Czas trwania: 108 min
Gatunek: dokument społeczny
Produkcja: Wlochy, Francja

Seans: 09.02, godz.: 19:25 https://ekobilet.pl/amondo-films/fuocoammare-ogien-na-morzu-27433/336847-bilety-na-film

NIEDZIELA, 10 LUTEGO

Reklama
Reklama

“Taxi – Teheran”
Złoty Niedźwiedź 2015

W Teheranie trwa dzień jak co dzień. Auta suną po zakorkowanych ulicach, kierowcy żółtych taksówek błądzą po gigantycznej metropolii w poszukiwaniu adresów, pod które każą zawieść się pasażerowie. Wśród nich jest jeden wyjątkowy samochód. Wyróżnia go to, że na desce rozdzielczej zamontowano przemysłową kamerę, a za kierownicą siedzi nie kto inny, jak sam reżyser filmu – Jafar Panahi. Podróżujący po Teheranie jako taksówkarz reżyser na przykładzie kolejnych pasażerów z humorem pokazuje nam absurdy i grozę życia w jego ojczyźnie. Chociaż pojawia się tu dosadna krytyka instytucji cenzury czy opresyjnego systemu, film przepełniony jest miłością do perskiej kultury i Irańczyków. Dzięki niemu dowiadujemy się na temat Iranu więcej prawdy niż z mediów w ostatniej dekadzie.

Reżyseria: Jafar Panahi
Czas trwania: 82 min
Gatunek: Komediodramat
Produkcja: Iran

Reklama
Reklama

Seans: 10.02 (niedziela), godz.: 14:10 https://ekobilet.pl/amondo-films/taxiteheran-28976/336854-bilety-na-film

***
“Dusza i ciało”
Złoty Niedźwiedź 2017

Wypełniona każdego dnia zwierzęcą posoką rzeźnia jest jednym z ostatnich miejsc, w których dwójka życiowych wrażliwców mogłaby nawiązać intymne relacje. A jednak właśnie w rzeźni Endre i Mária odnajdują w sobie bratnie dusze. On pełni funkcję kierowniczą i jest zdystansowanym wobec otaczającej rzeczywistości mężczyzną w średnim wieku z niedowładem ręki. Ona, znacznie od niego młodsza, chorobliwie nieśmiała i niepotrafiąca radzić sobie z zawiłościami świata zewnętrznego, rozpoczyna pracę w rzeźni jako kontrolerka jakości. Z początku łączy ich to, że każdej nocy śnią ten sam sen, w którym są jeleniem i łanią biegającymi wolno po zaśnieżonym lesie. Z czasem odkrywają, że mogą ofiarować sobie o wiele więcej za dnia. Pytanie tylko czy będą w stanie przełożyć delikatną, powstałą na bazie efemerycznego marzenia więź na fizyczną relację w świecie, którym rządzi cielesność i seksualna gratyfikacja?

Reklama
Reklama

Reżyseria: Ildikó Enyedi
Czas trwania: 116 min
Gatunek: Komediodramat
Produkcja: Węgry

Seans: 10.02 (niedziela), godz.: 15:40 https://ekobilet.pl/amondo-films/dusza-i-cialo-23613/336855-bilety-na-film
***

“Touch me not”
Złoty Niedźwiedź 2018

Reklama
Reklama

Film jest odą do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Reżyserka Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych – stały się polem ideologicznej bitwy; nagość okazuje się manifestacją wolności.

Reżyseria: Adina Pintilie
Czas trwania: 125 min
Gatunek: Dramat
Produkcja: Czechy, Francja, Niemcy, Bułgaria, Rumunia

Seans: 10.02 (niedziela), godz.: 17:45 https://ekobilet.pl/amondo-films/touch-me-not-28977/336856-bilety-na-film

Reklama
Reklama

***
„Walc w alejkach”
Premiera TYGODNIA

Słodko-gorzka historia miłości, samotności i przyjaźni rozgrywająca się w alejkach supermarketu. Bohaterem filmu jest Christian, który zaczyna pracować jako asystent zaopatrzenia w supermarkecie gdzieś we wschodnich Niemczech i tym samym trafia do nowego, nieznanego świata długich korytarzy, zgiełku przy kasach i wózków widłowych. Pod okiem kierownika Bruna nieśmiały i wycofany Christian będzie starał się opanować trudną sztukę kierowania wózkiem widłowym, a także zbliżyć do współpracowniczki Marion z działu ze słodyczami, kobiety niezwykle pociągającej, choć niestety zamężnej.

Reżyseria: Thomas Stuber
Czas trwania: 125 min
Gatunek: Komediodramat
Produkcja: Niemcy

Seanse:
9.02 (sobota), godz.: 15:50 https://ekobilet.pl/amondo-films/walc-w-alejkach-25851/336850-bilety-na-film
10.02 (niedziela), godz.: 18:35 https://ekobilet.pl/amondo-films/walc-w-alejkach-25851/336859-bilety-na-film

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.