Warsztaty ogrodnicze: Przewodnik miejskiego ogrodnika

Przewodnik miejskiego ogrodnika

Jak nawozić i, co sadzić? Kiedy zacząć i gdzie kupić? Jak się zabrać do sadzenia? Od czego zacząć przygodę z ogrodnictwem? Pytań wiele, a czasu mało dlatego zaczynamy krótki kurs ogrodnictwa. Przewodnikiem po meandrach sadzenia i nawożenia roślin i kwiatów będzie znany warszawskich ogrodnik – Sławek Sendzielski.

Wolskie Centrum Kultury i Oddział Warszawski SARP zapraszają na warsztaty ogrodnicze w dniach 16 i 23 października 2016 roku, godz. 12:00 w budynku dawnego Domu Wydawnictwa Bellona (Plac Europejski 3, wejście od strony Palcu Europejskiego).
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem kalitadamian@gmail.com.

Przewodnik miejskiego ogrodnika to cykl warsztatów w ramach projektu Nowa Towarowa. Nowa Towarowa to wspólne działanie Wolskiego Centrum Kultury, Miasta Stołecznego Warszawa, Muzeum Warszawy, Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz dwóch firm: Ghelamco i Skanska.

W trakcie warsztatów zostanie przekazana praktyczna i teoretyczna wiedza na temat miejskiego ogrodnictwa. W trakcie dwóch spotkań uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób sadzić i dbać o rośliny na balkonach, parapetach i podwórkowych ogródkach. Co sadzić na jesieni i w jaki sposób nawozić? Jak zadbać o sadzonki aby przetrwały zimę? Warsztaty będą, także przestrzenią do rozmowy o miejskim ogrodnictwie oraz tworzeniu ogrodów społecznościowych.

W Detroit, gdzie był poważny kryzys w 2010 r., połowa ludzi uciekła z miasta. Zostały opuszczone dzielnice. Jednym ze sposobów na rewitalizację miasta było stworzenie ogrodów społecznościowych. Ludzie uprawiali warzywa, mieli co jeść, nawiązywały się nowe relacje, zmniejszyła się przestępczość. My jeszcze nie rozumiemy, że ogrodnictwo jest nie tylko modne, ale też użyteczne – mówi Sławek Sendzielski.

Sławek Sendzielski, z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania ogrodnik. Koordynator projektu m.st. Warszawy lakawarszawska.pl. Odpowiedzialny za dobór roślin i opiekę nad dwoma edycjami projektu „Miasto i Ogród”. Doradzał przy tworzeniu ogrodów społecznościowych. Promuje uprawę warzyw i ziół w mieście oraz zmianę trawników na łąki.

Podstawy ogrodnictwa
16 października 2016, godz. 12:00
miejsce: budynek dawnego Domu Wydawnictwa Bellona (Plac Europejski 3, wejście od strony Palcu Europejskiego)
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem kalitadamian@gmail.com.

Miejskie sadzonki i rośliny
23 października 2016, godz. 12:00
miejsce: budynku dawnego Domu Wydawnictwa Bellona (Plac Europejski 3, wejście od strony Palcu Europejskiego)
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem kalitadamian@gmail.com.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/800318653444243/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.