Warsztaty maturalne online w Muzeum Literatury

Warsztaty maturalne online w Muzeum Literatury

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie przenosi kultowy warsztat dla maturzystów z języka polskiego do internetu!

Zapraszamy na oryginalny warsztat dla maturzystów. Zajęcia wychodzą naprzeciw wymogom najnowszej matury z języka polskiego, proponujemy zajęcia polegające na interpretacji zarówno tekstów literackich, jak i dzieł sztuki (obrazów, rzeźb, plakatów, fotografii) stanowiących ważny element ustnego egzaminu maturalnego.

Uczestnicy będą mieli możliwość napisania próbnych wypracowań, rozwiązania zadań testowych oraz zmierzania się z próbnym egzaminem ustnym. Omówione zostaną wszystkie lektury wskazane w aktualniej podstawie programowej jako obowiązkowe. Będziemy pracować wykorzystując bogate zasoby Muzeum Literatury, w swobodnej, wolnej od stresu atmosferze.

Zajęcia LIVE odbywają się w każdy czwartek kwietnia o godz. 16:00.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest dołączenie do grupy na FB, w której prowadzone są transmisje: https://www.facebook.com/groups/488836201814589

Prowadzenie: dr Michał Friedrich – pracownik Zakładu Edukacji Polonistycznej Wydziału Polonistyki UW, nauczyciel warszawskich liceów z wieloletnim doświadczeniem. Autor książki Barok w poezji Jerzego Harasymowicza, współautor zbioru esejów Miłosz w szkole oraz scenariuszy lekcji i sprawdzianów dla wydawnictwa MAC Edukacja.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.