Warszawskie Spotkanie Wigilijne 2017. Mieszkańcy stolicy spotkają się na ulicy Ząbkowskiej

Warszawskie Spotkanie Wigilijne 2017.

17 grudnia 2017 roku ul. Ząbkowska stanie się miejscem wspólnego kolędowania i degustacji tradycyjnych potraw. Warszawskie Spotkanie Wigilijne to wyjątkowa okazja dla mieszkańców do spotkania, integracji i wspólnego biesiadowania. W domowej atmosferze, przy choince oraz akompaniamencie kolęd, warszawiacy zgodnie ze świąteczną tradycją zasiądą do wigilijnego stołu, który powstanie wzdłuż ul. Ząbkowskiej.

W niedzielę, od godziny 13:00, o świąteczny klimat zadbają artyści, którzy na scenie zaprezentują oryginalne aranżacje kolęd i pastorałek. Tego dnia wystąpią m.in. Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Warszawska Trupa Teatralna Warszawiaki, Jakub Jurzyk. Na najmłodszych również czekają liczne atrakcje, m.in. zajęcia plastyczne i animacje. 

Oprócz poczęstunku na uczestników wydarzenia będą czekały drobne prezenty, wykonane przez mieszkańców podczas cyklu warsztatów realizowanych przez 5 organizacji pozarządowych: Fundację Zmiana, Stowarzyszenie HokusPokus, Towarzystwo Przyjaciół Pragi, Otwartą Pracownię Twórczą oraz Warszawskie Bractwo Bartne.

Biesiadowanie przy 200-metrowym stole

Głównym punktem wystroju będzie długi 200-metrowy stół, pokryty białym obrusem i dekoracją z gałęzi jodły. Nad głowami mieszkańców zawiśnie żarówkowa girlanda w stylu retro, uzupełniona lekkimi i zwiewnymi dekoracjami ze wstążek. Na stole będą także śpiewniki, aby wszyscy warszawiacy mogli nie tylko biesiadować, ale także wspólnie kolędować. Wokół namiotów ze stołami zostaną ustawione choinki rozżarzone lampkami świątecznymi. W ich pobliżu pojawią się stare kredensy pełne ręcznie robionych prezentów, wykonanych przez samych mieszkańców podczas cyklu warsztatów „Warszawiacy warszawiakom”.

Iluminacje i hologram świętego Mikołaja

Warszawskie Spotkanie Wigilijne wzbogacą elementy multimedialne. Kamienice rozbłysną światłem i specjalnie na tę okazję przygotowanymi iluminacjami, które wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój. Pomiędzy kamienicami, w jednej z bram, będzie czekał interaktywny, holograficzny Mikołaj zagadujący mieszkańców i (być może) spełniający ich życzenia. Będzie to okazja, szczególnie dla najmłodszych warszawiaków, by zapytać Mikołaja, czy dotarł do niego list, a nawet usłyszeć, co tym razem przygotował dla nas pod choinkę.

Kolędy i rzeźbienie lodowej syrenki

Czas przy wigilijnym stole umilą dźwięki kolęd i pastorałek w wykonaniu zaproszonych artystów. Tego dnia wystąpią m.in.: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Trupa Teatralna – Warszawiaki, Jakub Jurzyk, Karolina Jarzyńska oraz Teatr Baza ze spektaklem dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Artyści z Polskiego Związku Głuchych zaprezentują świąteczny repertuar w języku migowym. Będziemy również świadkami wyjątkowego procesu twórczego –  Jan Kubicki, w trakcie spotkania, wyrzeźbi warszawską syrenkę z bloku lodowego.

Organizując wydarzenie, miasto nie mogło zapomnieć o najbardziej wymagających,  najmłodszych warszawiakach. Na Ząbkowskiej będą zajęcia plastyczne i warsztaty dla dzieci, przygotowane przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA oraz Stowarzyszenie Mamy Czas.

Dostęp dla wszystkich mieszkańców

Miejsce wigilijnego spotkania będzie dostępne dla wszystkich gości – starszych i bardzo młodych, sprawnych i potrzebujących wsparcia. Pamiętamy również o szczególnych potrzebach mieszkańców z niepełnosprawnościami. Oba wejścia na teren imprezy, tj. od ul. Targowej oraz od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły liczyć na wsparcie asystentów.

Zapewniamy również tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie. Dodatkowo obok sceny zostanie zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek.

Warszawiacy warszawiakom

W oczekiwaniu na XIV Warszawskie Spotkania Wigilijne zapraszamy mieszkańców do udziału w ostatnich warsztatach „Warszawiacy warszawiakom”:

Fundacja Otwarta Pracownia Twórcza – warsztaty rodzinne tworzenia aniołków i dzwonków na wigilijne drzewo:
• 12 grudnia, w godz. 17.00-19.30 – Biblioteka Sąsiedzka w Centrum Kreatywności (ul. Targowa 56)

Fundacja Zmiana – warsztaty z tworzenia zakładek:
• 12 grudnia, w godz. 16.00-19.00 – Stowarzyszenie dla Rodzin. Biblioteka przy ul. Kuflewskiej 6.

Kolędnicy zapraszają na XIV Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Zgodnie z tradycją, Trupa Teatralna – Warszawiaki poprzez kolędowanie będzie zapraszać na XIV Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Spotkamy ich w:

  • piątek, 15 grudnia, w godz. 14.00-16.00 – plac Bankowy i plac Teatralny
  • sobota, 16 grudnia, w godz. 14.00-16.00 – okolice dworca Wileńskiego, Ząbkowska, Targowa

W załączeniu szczegółowy program XIV Warszawskiego Spotkania Wigilijnego.

Więcej informacji: www.politykaspoleczna.um.warszawa.pl.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.