Warszawskie Kocykowanie

Warszawskie Kocykowanie

Warszawskie Kocykowanie powraca! Spotkajmy się ponownie 4 września o godz. 12:00 w Ogrodzie Krasińskich, aby miło spędzić czas w otoczeniu pięknej zieleni.

  • 12:00 – 16:00 strefa kreatywnego budowania z klocków Lego i Duplo, „Sadzeniaki” Fundacja Akademia Iwony Kalaman
  • 12:00 – 12:45 interaktywny spektakl „Baba Dżaga” Teatru Baza
  • 12:45 – 14:00 warsztaty z malowania intuicyjnego Akademia Iwony Kalaman
  • 14:00 – 15:15 interaktywne warsztaty Teatru Lalek Guliwer
  • 15:15 – 16:00 warsztaty ekologiczne – co widać z kocyka? Prowadzenie Sylwia Stano i Michał Książek

Opis aktywności

Strefa kreatywnego budowania z klocków Lego i Duplo, „Sadzeniaki”, malowanie intuicyjne Akademia Iwony Kalaman

Kreatywne budowanie z klocków Lego

Nasze budowanie z warszawskimi rodzinami polegać będzie na zabawie z literaturą. Pokażemy jak treść wierszyka w prosty sposób można przekształcić w twórczą zabawę. Poprzez takie działanie chcemy zintegrować rodziny, wzmocnić ich więzi, a także rozbudzić zainteresowanie do czytania. Przy wielkim stosie klocków Lego i pod okiem instruktorów; całe rodziny będą budować i odwzorowywać dziecięce wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej, L. Kerna, czy też W. Chotomskiej.

Kreatywne budowanie z klocków Duplo

Tu najmłodsze dzieci będą mogły pobawić się bezpiecznymi klockami. Spróbować wybudować mega wieże, czy też dom. Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane chwilę

Sadzeniaki

Cała rodzina będzie mogła zagrać w integracyjno – edukacyjną eko-zabawę, która polega na tym, że będzie można posadzić swoją małą roślinkę. Przed posadzeniem roślinki, uczestnicy najpierw dowiedzą się o procesie fotosyntezy – co to jest i na czym polega, następnie
dowiedzą się jak sadzonka jest zbudowana, jakie są jej charakterystyczne cechy i jak ją prawidłowo pielęgnować. Po tych informacjach nasi uczestnicy przejdą do działania, czyli sadzenia.
Wspólnie posadzoną roślinkę oczywiście będzie można zabrać do domu.

Malowanie intuicyjne

Podczas warsztatów malarstwa intuicyjnego posługujemy się wrodzoną umiejętnością malowania, którą posiada każdy. Metoda ta pomaga w uwolnieniu potencjału twórczego i intelektualnego. Ważną sprawą jest fakt, iż uczestnicy naszych warsztatów nie muszą mieć żadnych
zdolności malarskich (uświadomionych, potwierdzonych itp.), a w zajęciach może uczestniczyć każdy. Chodzi o samą radość tworzenia. Poprzez zabawę malarską są wyrażane emocje za pomocą formy i koloru. Szczególnie zachęca się osoby, które twierdzą że nie potrafią malować, ponieważ tym, co często nas blokuje jest lęk przed ocenami.

Interaktywny spektakl Teatru Baza „BABA DŻAGA”

Jest to współczesna historia autorstwa Marcina Pałasza, oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm.
Wędrując przez las, rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci boją się, że kobieta nie ma wcale w stosunku do nich dobrych zamiarów. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo uważa, że ludzie nie lubią jej. Dzieci namawiają staruszkę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa. Baba Jaga próbuje swoich sił jako malarka, modelka, piosenkarka. W końcu znajdują dla Baby Jagi zajęcie. Będzie rapowała. Uczą ją tańczyć, wymyślają piosenkę i pseudonim artystyczny – Baba Dżaga. Bajka jest napisana współczesnym językiem. Pełna humoru opowieść jest bardzo popularna wśród dzieci. Historia ta uczy młodych widzów, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy. Każdy zasługuje na szanse i odnalezienie swojej drogi w życiu. Spektakl stworzony w interaktywnej formie. Dzieci na koniec przedstawienia uczą się tańczyć z Babą Dżagą.

Interaktywne warsztaty Teatru Lalek Guliwer

„Ssaki, ptaki, teatralne draki”- interaktywne warsztaty z elementami teatru lalek. Podczas warsztatów przenosimy się z uczestnikami do świata przyrody, by językiem teatru badać zachowania dzikich zwierząt. Udział w humorystycznych, inspirowanych światem zwierząt warsztatach jest okazją do spotkania z Artystami z Teatru Guliwer i Artystami ze świata przyrody. Co może wyniknąć z takiego spotkania, przekonajcie się sami!

Warsztaty ekologiczne – co widać z kocyka?

Wycieczki „kocykowe”, czyli opowieści o drzewach, ptakach, owadach, wodzie i ziemi z perspektywy kocyka oraz jego sąsiedztwa.
Zanim pojawiło się miasto rósł w miejscu Warszawy las, w którym królowały wielkie topole, dęby, olchy i klony. Z tamtego lasu pozostało bardzo niewiele. Kilka drzew. Rzeki i starorzecza. Wisła. Pozostały niektóre ptaki i owady, mchy i porosty. Pozostały też parki, w których się spotykamy.

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama