Sportowe Zakończenie Wakacji w Hutniku

Sportowe Zakończenie Wakacji w Hutniku

W najbliższą niedzielę w obiekcie Hutnik Aktywna Warszawa odbędzie się piknik rodzinny z okazji zakończenia wakacji. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji dla najmłodszych, występy wokalne i taneczne oraz stacje sportowe dla całych rodzin.

Piknik rodzinny z okazji zakończenia wakacji na Bielanach odbędzie się w dniu 4 września (niedziela) w godzinach 12:00-18:00.

Wydarzenie to, łączące w sobie występy artystyczne, sportowe i piknikowe, odbędzie się na obiekcie Hutnika Aktywna Warszawa przy ulicy Marymonckiej 42. Organizatorzy – Stowarzyszenie Ulica Dzielnica Stolica oraz Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa, planują osłodzić dzieciom i młodzieży koniec wakacji, albowiem przygotowali szereg atrakcji i niespodzianek. Centralną osią pikniku będzie scena, na której zaplanowano występu lokalnych zespołów muzycznych z profesjonalnym prowadzącym.

Reklama
Reklama

Piknik odbędzie się na obiekcie sportowym, dlatego w programie nie mogło zabraknąć aktywności związanych z ruchem i rekreacją. Znajdujące się na terenie pikniku stacje sportowe stanowić będą doskonałą formę integracji oraz rywalizacji dla rodzin. Uczestnicy pikniku spróbują swoich sił w mniej znanych dyscyplinach sportowych. Z kolei miłośnikom historii sportu powinna przypaść do gustu wystawa poświęcona osobie Stanisława Petkiewicza, wybitnego polskiego biegacza długodystansowego, który przed II wojną światową rywalizował o krajowy prymat z Januszem Kusocińskim.

Nie zapomniano też o najmłodszych. Z myślą o nich powstanie specjalna strefa animacji oraz piknikowa z rozbudowanym parkiem dmuchańców, malowaniem buziek, bańkami mydlanymi, czy fotobudką. Całość zostanie uzupełniona o część gastronomiczną z różnorodnym menu.

– Po raz kolejny organizujemy piknik ze stowarzyszeniem i mamy nadzieję, że podobnie jak ostatnio spotka się on z pozytywnym odbiorem mieszkańców Bielan i okolicznych dzielnic – mówi Barbara Różewska, prezes Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Chcemy pożegnać tegoroczne lato z przytupem, na sportowo, w zdrowym ciele i duchu. Liczymy, że frekwencja dopisze, a pogoda nie sprawi nam psikusa – dodaje.

Reklama
Reklama

W trakcie pikniku odbędzie się Narodowy Dzień Tenisa

Dla wszystkich miłośników tego sportu będzie to okazja zarówno do rozpoczęcia swojej tenisowej przygody, jak i podszkolenia dotychczas zdobytych umiejętności. To również szansa na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z ulubionym polskim tenisistą lub tenisistką.

Finałem wydarzenia będzie mecz piłki nożnej rozegrany na głównej płycie stadionu w ramach IV ligi mazowieckiej, Hutnik Warszawa – KS CK Troszyn.

4 września 2022, godz. 12-18
ul. Marymoncka 42

Wstęp wolny

Projekt dofinansowano ze środków budżetu państwa – Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami wydarzenia są: Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Sportu, firma BYŚ, Hutnik Warszawa, Huta ArcelorMittal Warszawa oraz Aktywna Warszawa.
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/235SNbl67

Reklama
Reklama

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik

[quads id=3]