Warszawskie Dni Otwarte Doradztwa Zawodowego

Warszawskie Dni Otwarte Doradztwa Zawodowego.

W weekendy: 23-24 lutego br. i 30-31 marca br. odbędą się Warszawskie Dni Otwarte Doradztwa Zawodowego w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży, a od 5 do 9 marca przedłużone Targi Edukacyjne m.st. Warszawy w PKiN z oddzielną ofertą dla absolwentów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.

Trwają dyżury doradców zawodowych we WCIES przy ul. Starej 4 oraz w Pałacu Młodzieży, odbywają się także indywidualne dodatkowe konsultacje w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i spotkania doradców zawodowych z uczniami i rodzicami w szkołach. Natomiast na platformie projektu „Bliżej rynku pracy – Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF” http://brp.edu.pl znajduje się wyszukiwarka szkół tzw. „symulator mocy”, czyli przeliczanie osiągnięć na punkty, informator o szkołach zawodowych, kalendarium absolwenta (harmonogram działań) oraz informacje na temat rekrutacji. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 będą systematycznie zamieszczane na stronie: www.edukacja.warszawa.pl.

Chcemy pomóc młodym ludziom w wyborze szkoły, dlatego też już od lutego uruchamiamy kolejne działania związane z doradztwem zawodowym. Będą to dni otwarte doradztwa zawodowego w Pałacu Młodzieży oraz przedłużone targi edukacyjne – mówi Dorota Łoboda, radna Warszawy i przewodnicząca komisji edukacji i dodaje – Nowością jest zniesienie limitu szkół, które wybierają uczniowie. Do tej pory było to osiem placówek, teraz młodzież może zaznaczyć dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów.


WARSZAWSKIE DNI OTWARTE DORADZTWA ZAWODOWEGO (Ogród Zimowy, Pałac Młodzieży, PKiN, wejście od ul. Świętokrzyskiej)

  • sobota-niedziela, 23-24 lutego, godz. 10.00-15.00
  • sobota-niedziela, 30-31 marca, godz. 10.00-15.00

Indywidualne rozmowy z doradcami, punkt informacyjny o szkołach, zawodach, zasadach i harmonogramie rekrutacji.

Natomiast od 5 do 9 marca, również w PKiN będą przedłużone Targi Edukacyjne m.st. Warszawy z oddzielną ofertą dla absolwentów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.

PRZEDŁUŻONE TARGI EDUKACYJNE M.ST. WARSZAWY (PKIN, IV piętro) 

  • 5-6 marca dla ósmoklasistów
  • 7-8 marca dla gimnazjalistów
  • 9 marca dla uczniów i ich rodziców

Poradź się specjalisty

Trwają dyżury doradców zawodowych we WCIES przy ul. Starej 4 oraz w Pałacu Młodzieży we wtorki i piątki, w godz. 14.00–19.00 oraz w soboty w godz. 9.00–13.00. Spotkania są możliwe po wcześniejszym umówieniu się poprzez stronę Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń.

Dodatkowe konsultacje są również w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, organizowane są liczne spotkania doradców zawodowych z uczniami i rodzicami w szkołach.

Doradca zawodowy podczas indywidualnej rozmowy z nastolatkiem pomaga w dokonaniu wyboru szkoły, poprzez analizę zainteresowań, predyspozycji, czy też szczególnych osiągnięć, wskazuje możliwości podejmowania dalszej edukacji. Z wykorzystaniem specjalistycznych testów, kwestionariuszy i wielu innych narzędzi pomaga w określeniu mocnych i słabych stron ucznia. Pomaga w ocenie predyspozycji zawodowych. Udziela informacji na temat oferty edukacyjnej, ścieżki kształcenia, rynku pracy. Bardzo ważne jest określenie warunków zdrowotnych i ograniczeń związanych z przyszłą pracą, a nawet możliwości dojazdu do szkoły. 

Sprawdź ofertę i terminy

Z myślą o rodzicach i uczniach przygotowaliśmy nowy poradnik „Jak mądrze wybierać i wspierać?”, w którym są informacje dotyczące rekrutacji, ważnych terminów, możliwości wyboru ścieżki edukacyjnej, jak również rady dotyczące tego, jak wesprzeć dziecko i pomóc mu w dokonaniu właściwego wyboru.

Nowością w tym roku jest również zniesienie limitu szkół, które wybierają uczniowie. Do tej pory było to osiem placówek, teraz młodzież może zaznaczyć dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów.

Natomiast na platformie projektu „Bliżej rynku pracy – Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF” https://brp.edu.pl znajduje się wyszukiwarka szkół oraz tzw. „symulator mocy”, czyli przeliczanie osiągnięć na punkty, informator o szkołach zawodowych, kalendarium absolwenta (harmonogram działań) oraz informacje na temat rekrutacji.

Natomiast na stronie www.edukacja.warszawa.pl są: wykaz dni otwartych w szkołach i nowy poradnik dla rodziców, informator o szkołach zawodowych, lista szkół i ich oferta, kalendarium absolwenta (harmonogram działań).

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.