Warszawa śpiewa

Śpiewaj Warszawo!

7 grudnia Warszawa zabrzmi głosem jej mieszkańców.

Podczas uroczystości włączenia świątecznej iluminacji miejskiej na Krakowskim Przedmieściu zaśpiewa chór złożony z kilkuset mieszkańców stolicy. Dla wielu warszawskich chórzystów-amatorów będzie to debiut przed szeroką publicznością.

Ideą projektu „Śpiewaj Warszawo” jest przekonanie ludzi, że śpiewać każdy może, a najlepiej robić to wspólnie.

Naszym celem jest zebranie jak największej liczby osób lubiących śpiewać oraz stworzenie olbrzymiego chóru, który wykona 3 popularne, świąteczne piosenki.

Chętni do włączenia się we wspólne śpiewanie mogą się zgłaszać do projektu już dziś! W „rekrutacji” do chóru liczyć się będą jedynie zapał i pasja. Nie będzie przesłuchań, trzeba po prostu przyjść.

„W śpiewaniu, a szczególnie w śpiewaniu zespołowym, nie chodzi tylko o to żeby występować na koncertach i pięknie prezentować się na scenie. Jest to przede wszystkim radość z bycia razem i wspólnego muzykowania oraz ze wspierania siebie nawzajem w pokonywaniu własnych ograniczeń. Po prostu bycie dla siebie.” – mówi Ewa Jurkiewicz, dyrygentka i pasjonatka śpiewania.

W tygodniu poprzedzającym koncert finałowy odbędą się próby, podczas których uczestnicy zapoznają się z repertuarem. Z podanych terminów należy wybrać jeden (na każdej próbie będzie się działo to samo).

Chór poprowadzi Ewa Jurkiewicz, absolwentka Dyrygentury Chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, która od wielu lat jest dyrygentką chórów amatorskich działających w warszawskich domach kultury. Jej marzeniem jest by powrócić do tradycji wspólnego muzykowania. W tym roku została nominowana do nagrody Warszawianka Roku, która honoruje kobiety przyczyniające się do rozwoju stolicy.

W planach mamy wykonanie 3 piosenek:

  • Dzień jeden w roku
  • Kochany Panie Mikołaju
  • Kulig

W tygodniu poprzedzającym nasz występ odbędą się próby, bo przecież chór próby mieć musi! Nie martw się jednak – wiemy, że czasu masz wiecznie za mało, więc my dajemy Ci 3 terminy do wyboru, a Ty wybierz, który Ci najbardziej pasuje i pojaw się na jednym z nich.

30 LISTOPADA – 11.00 – 13.00, Dom studencki „Dziekanka” Krakowskie Przedmieście 58/60
4 GRUDNIA – 18.00 – 20.00 Zespół Szkół im. Ignacego Domeyki nr 51 w Warszawie
5 GRUDNIA – 18.00-20.00 Dom studencki „Dziekanka” Krakowskie Przedmieście 58/60

Wstęp wolny

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.