Warszawa dostarczy 3,5 tys. paczek z tradycyjnym wielkanocnym śniadaniem

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców otrzymaliśmy 3,5 tys. zgłoszeń na dostawę paczek z tradycyjnym wielkanocnym śniadaniem. Nadal czekamy na zgłoszenia wolontariuszy, którzy dostarczą je potrzebującym warszawiakom w Sobotę i Niedzielę Wielkanocną.

Akcję organizujemy we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce już po raz drugi. 

– Mimo trudnego czasu, w jakim się znajdujemy, mieszkańcy Warszawy mogą na siebie liczyć. Dziękujemy za zgłoszenia, dzięki którym osoby starsze, samotne, znajdujące się w trudnej sytuacji otrzymają paczkę z tradycyjnym wielkanocnym śniadaniem i drobne upominki. Pandemia pokazuje nam jak ważna jest troska o drugiego człowieka, ale również ilu warszawiaków jest gotowych bezinteresownie pomagać innym – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy. 

Paczki trafią do potrzebujących w Wielką Sobotę – 3 kwietnia, w godzinach popołudniowych i Niedzielę Wielkanocną – 4 kwietnia, o poranku. Cała akcja organizowana jest w ścisłym reżimie sanitarnym.

Zostań wolontariuszem

Jeśli chcesz pomóc, dysponujesz wolnym czasem i możesz podarować go innym, zgłoś się do współorganizacji akcji.

Zgłoszenia do wolontariatu można dokonać poprzez wysłanie maila na adres angelika.fwmwarszawa@gmail.com lub poprzez stronę Ochotnicy Warszawscy. Pomoc jest potrzebna przy dostarczaniu paczek pod wskazane adresy 3 i 4 kwietnia – poszukiwane osoby z własnym środkiem transportu.

Potrzebujemy około 300 wolontariuszy do rozwożenia paczek. Zapisy trwają.

Co będzie w paczce?

Paczki dla mieszkańców wolontariusze będą dostarczać w Wielką sobotę – 3 kwietnia, w godzinach popołudniowych oraz Niedzielę Wielkanocną – 4 kwietnia, o poranku. W paczkach znajdą się:

  • tradycyjne śniadanie: żurek, dwa jajka na twardo w zabarwionych skorupkach, porcja wędlin oraz ciasta,
  • życzenia dla mieszkańców,
  • słodycze,
  • drobne upominki.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.