Warsaw Challenge 2017 – święto hip-hopu w nowej odsłonie

Już 13 i 14 maja 2017 roku w Forcie Bema odbędzie się kolejna edycja Warsaw Challenge – największej imprezy breakdance’owej w Polsce. Na fanów hip-hopu czeka rywalizacja najlepszych tancerzy z całego świata oraz występy gwiazd rapu z Polski i zza granicy. Tegoroczna odsłona wydarzenia zaskoczy nie tylko oryginalną lokalizacją, lecz także nową formułą tanecznych zawodów.

Nowa formuła imprezy
13 maja na scenie Warsaw Challenge w bitwach 1 na 1 w systemie pucharowym zmierzą się utytułowani tancerze z całego świata. 14 maja, czyli drugiego dnia wydarzenia, odbędą się zawody grupowe. W tym roku organizowane według nowej formuły.
– Tegoroczna impreza pod względem tanecznym ulega dużej zmianie. W zawodach grupowych rezygnujemy z systemu pucharowego, a przyjęty model będzie modyfikacją formuły „undisputed”, przypominającą zasady znane między innymi z zawodów piłkarskich. Przed publiką nadal zaprezentuje się osiem ekip podzielonych na dwie grupy. Każda z ekip stoczy ze sobą pojedynek, za który sędziowie przyznają punkty. Do finału przejdzie po jednej drużynie z każdej grupy, która zdobędzie najwyższe noty. O trzecie miejsce zawalczą drużyny, które w swojej grupie uplasują się na drugiej pozycji. Ten system jest bardziej efektowny dla widzów, ale bardziej wymagający dla tancerzy, bo każda z ekip Great 8 zaprezentuje się gościom co najmniej trzy razy – wyjaśnia Piotr Zaczyński, jeden z pomysłodawców Warsaw Challenge.

Wystąpią:

  • MAŁPA
  • VNM
  • DONGURALESKO
  • HADES

GrubSon x Warsaw Challenge Between Partyklik

Program dostępny tu – klik

Warsaw Challenge, czyli światowej klasy zawody breakdance
Warsaw Challenge powstało z pasji do tańca, więc od początku jednym z najbardziej istotnych elementów imprezy jest konkurs dla zawodników breakdance. Uczestnicy Warsaw Challenge co roku mają okazję oglądać występy absolutnej światowej czołówki sceny breakdance. Jeden z najbardziej efektownych i trudnych stylów tańca, wymaga od tancerzy nie tylko dużej sprawności fizycznej, lecz także wielu lat treningów poświęconych na dopracowanie techniki.

Strefy z atrakcjami towarzyszącymi:

  •  Vinyl Market,
  • Strefa Gastro,
  • Warsztaty muzyczno-taneczne,
  • strefa z tekstyliami,
  • zawody skateboardingowe 

Imprezy klubowe będą zorganizowane w BAL`u – w samym centrum, tam będzie można się pobawić przed i po imprezie razem z artystami.

Organizatorem Warsaw Challenge jest Miasto Stołeczne Warszawa, producentem wykonawczym Stołeczna Estrada.

Wstęp wolny.


13-14 maja 2017, od godz. 15:00
Forty Bema, 01-494 Warszawa, Bemowo

Odnośnik do wydarzenia na FB – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.