Walentynki pod gwiazdami w Koperniku

Walentynki pod gwiazdami.

Jeden walentynkowy wieczór to za mało? Też tak sądzimy, dlatego organizujemy trzydniówkę. Będą nastrojowe pokazy nieba, klimatyczna muzyka i zdjęcia z Księżycem w tle. Gwarantujemy inteligentną rozrywkę ze szczyptą nauki.

Księżycowa ławeczka
Zimowe niebo jest piękne. Króluje na nim Orion – jedna z najbardziej rozpoznawalnych konstelacji na całym niebie. W pobliżu niego można znaleźć inne ciekawe obiekty, takie jak Syriusz czy Plejady. Szkoda tylko, że… rzadko możemy to wszystko zobaczyć. Na ogół przeszkadzają nam chmury, które potrafią skutecznie ukryć nawet Księżyc. Postanowiliśmy powalczyć z zimową aurą. Jeśli chcesz mieć nastrojowe, walentynkowe zdjęcie z ukochaną osobą i pięknym Księżycem w tle, przyjdź do planetarium. Znajdziesz tu specjalną ławeczkę widokową. Wykonane na niej zdjęcia oznacz hasztagiem #walentynkipodgwiazdami

13-15 lutego, w godzinach otwarcia planetarium

Konstelacja: Miłość
Walentynkowa randka pod gwiazdami? W naszym planetarium nie zakłóci jej mróz ani chmury. Zabierzemy was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukamy serc w Układzie Słonecznym. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzimy, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką” nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii. To tym określeniu kryje się naukowa prawda.

Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. Dla widzów powyżej 15 lat.

Istnieje możliwość wyświetlenia swojej dedykacji na kopule planetarium przed rozpoczęciem pokazu. W tym celu wypełnij formularz dostępny od 6 do 10 lutego 2019 r. (link podamy wkrótce)

Planetarium Niebo Kopernika,
13 lutego, godz. 18.00
14 lutego, godz. 18.00 i 22.00
15 lutego, godz. 20.30

Księga tysiąca i jednej gwiazdy
Lubisz dawne opowieści? Orientalne baśnie Szeherezady, heroiczne greckie mity, mroczne średniowieczne legendy. Jakże często głównym wątkiem takich historii jest miłość! W Walentynki oddamy głos gwiazdom i pozwolimy im opowiedzieć o sobie. Czym są, skąd się wzięły, jak rodzą się i umierają? Księga tysiąca i jednej gwiazdy zabierze was w niezwykłą, klimatyczną podróż. Zobaczycie niebo sprzed tysiąca lat, przyjrzycie się z bliska supernowej, kosmicznym mgławicom i narodzinom gwiazdy.

Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów planetarium. Dla widzów powyżej 15 lat.

Planetarium Niebo Kopernika,
13 lutego, godz. 21.00
14 lutego, godz. 21.00

Igraszki z lutnią
Na lutni grywali średniowieczni minstrele. Z pomocą tego właśnie instrumentu opiewali zarówno heroiczne czyny bohaterów, jak i ich miłosne perypetie. Nasza walentynkowa propozycja to właśnie muzyka dawna (choć może nie aż tak), w interpretacji Marty i Ireneusza Trybulców.

13 lutego, godz. 19.30
14 lutego, godz. 19.30
15 lutego, godz. 19.00

Bilety: http://www.kopernik.org.pl/

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.