Wakacje z Muzeum Fryderyka Chopina “Poznajmy Moniuszkę”

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Wakacje z Muzeum Fryderyka Chopina “Poznajmy Moniuszkę”.

Z czym kojarzy się Stanisław Moniuszko? Dla nas to autor Śpiewnika Domowego, siarczystych mazurów i wspaniałych arii operowych – z tymi dziełami zapoznamy najmłodszych gości Muzeum Chopina podczas wakacyjnych warsztatów. Sprawdzimy wspólnie, jak muzyka ojca polskiej opery narodowej sprawdza się w konfrontacji z temperamentem młodych odkrywców, którzy na tarasie Muzeum sami staną się twórcami, muzykując, tworząc instalacje plastyczne czy etiudy filmowe.

Zajęcia adresowane są dla dzieci w wieku 4-8 lat. Rodzeństwo mile widziane

Zapraszamy w lipcowe soboty:

Zaplątani 6.07, godz. 16.00

Słuchając pieśni „Prząśniczka” dowiemy się, jaka jest różnica pomiędzy rytmem a pulsem w muzyce, a za pomocą gwoździ, młotka i sznurka stworzymy zaplątaną kartkę urodzinową dla pana Stanisława.

Prowadzenie: Bogna Wojtkielewicz, Magdalena Bravo
Oprawa muzyczna: Inga Poškutė-Królak, Katarzyna Mróz

W krainie „Bajki” 13.07, godz. 16.00

Czy da się z samej muzyki odgadnąć historię, którą moniuszkowska „Bajka” opowiada? Uzbrojeni w narzędzia malarskie stworzymy własne plastyczne opowieści, które oprawimy jak prawdziwe dzieła sztuki.

Dziad i baba 20.07, godz. 16.00

Jeżeli lubicie straszne opowieści – mamy dla was jedną, i do tego całkiem zabawną. Podczas zajęć opowiemy, jaki los Moniuszko zgotował w swojej pieśni pewnym staruszkom, a następnie – sami wcielimy się w twórców, nagrywając filmowe etiudy.

Oprawa muzyczna: Krzysztof Łazicki, Karolina Tańska

Do mazura! 27.07, godz. 16.00

Jeśli tańczyć mazura, to tylko w odpowiednim stroju! Podczas warsztatów dowiemy się, w czym zwykło się tańczyć ten narodowy taniec i przygotujemy specjalne kreacje, dzięki którym mazur z najsłynniejszej opery Moniuszki będzie nam bliższy.

Prowadzenie zajęć tanecznych: Tomasz Sadlakowski

Muzeum Fryderyka Chopina

ul. Okólnik 1,
Koszt uczestnictwa zajęciach: 1 zł/os.

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.