Veganmania 2019 [PROGRAM]

Jesienna edycja festiwalu Veganmania – już w niedzielę w Warszawie!

W najbliższą niedzielę w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 po raz kolejny odbędzie się największa wegańska impreza w Polsce – Veganmania. Odwiedzający będą mogli przekonać się, jak kreatywna potrafi być kuchnia roślinna oraz zakupić etycznie produkowane kosmetyki czy ubrania. Nie zabraknie także licznych wykładów, warsztatów i spotkań z ciekawymi gośćmi.

Festiwal Veganmania organizowany jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, promujące dietę roślinną oraz walczące o prawa zwierząt hodowlanych. Impreza cieszy się dużą popularnością – średnia liczba odwiedzających to około 6 tysięcy osób.

Program:

Wykłady – III piętro
11.30 – 12.30
“Pół miliona małych kroków” – spotkanie z Martą Dymek autorką bloga Jadłonomia i bestsellerowych książek o tym samym tytule.
12.30 – 13.30
“O instytucjonalizacji ochrony zwierząt” – wykład mec. Karoliny Kuszlewicz
13.30 – 14.15
“Gdzie tkwi sekret, czy pokochamy mięso z roślin” – panel dyskusyjny Roślinniejemy
14.15 – 15.00
“Mięso bez uboju – jedzenie przyszłości?” – rozmowa ze Stanisławem Łoboziakiem z Centrum Nauki Kopernik
15.00 – 16.00
“Dlaczego na katastrofę reagujemy obojętnością?” – wykład dr Marcina Urbaniaka
16.00 – 17.00
“Abolicjonizm, weganizm i prawa zwierząt – niebezpieczne związki” – wykład dr Włodzimierza Gogłozy
17.00 – 18.00
“Jak zachować godność weganina nawet u cioci na imieninach?” – spotkanie autorskie i pokaz kulinarny Alicji Rokickiej Wegan Nerd
18.00 – 18.45
“Czy Twoje wsparcie ma sens? Pomoc zwierzętom na miarę możliwości” – wykład Patryka Węgrzyna

Strefa Spotkań – parter
12.00 – 13.00
Spotkanie z Grzegorzem „Griszką” Sobieszkiem, ambasadorem kampanii Jasna Strona Mocy, współzałożycielem Academia Gorila poprowadzi Włodek Gogłoza
13.00 – 14.00
Spotkanie z Karoliną Skowron z Fundacji Alberta Schweitzera “Jak zaangażować feministki w prawa zwierząt?”
14.00 – 15.00
Spotkanie autorskie z mec. Karoliną Kuszlewicz „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik”
15.00 – 16.00
Spotkanie z Aleksandrą Herzyk, współorganizatorką akcji A dowodzik jest? oraz Orestesem Kowalskim Everyday Hero „Skąd wiesz, że to prawda?”
16.00 – 17.00
Spotkanie z dr Marcinem Urbaniakiem i Dariuszem Gzyrą “Wokół Manifestu Zwierząt Marca Bekoffa”
17.30 – 18.30
Spotkanie z psycholożką Joanną Gieldarską „Czy weganie, wegetarianie i mięsożercy mogą się dogadać?”

Warsztaty (obowiązują wcześniejsze zapisy)
II piętro
11.30 – 15.00
Filcowanie na weganie poprowadzi Magdalena Kata z Muma Studio
15.30 – 17.00
Podstawy w kuchni roślinnej – warsztaty Leonardo Verde, prowadzi szef kuchni Adam Siedlecki

III piętro
13.00 14.45
Wegańskie jadalne prezenty – zrób je sam! poprowadzi Magdalena Chojnacka z cukierni Słodki Bez
15.00 – 16.30
Warsztaty fotografii kulinarnej przy użyciu smartfona poprowadzą Julia i Ola z kampanii RoślinnieJemy

Kino Non Stop – II piętro
Pokazy krótkich filmów o tematyce prozwierzęcej, w tym filmu „Klatki”.

Strefa Klimatyczna – parter
Strefa klimatyczna to przestrzeń, w której organizatorzy dają miejsce różnym klimatycznym inicjatywom. Można tu spotkać aktywistów i aktywistki, zadbać o swój self-care w obliczu kryzysu ekologicznego i ozdobić materiały klimatycznymi hasłami. Strefa powstała, żeby pokazać, że hodowla przemysłowa i kryzys klimatyczny to powiązane ze sobą sprawy.


Wśród wystawców listopadowej znaleźć można restauracje i firmy z całej Polski, które zaproponują uczestnikom wegańskie wersje potraw kuchni włoskiej, gruzińskiej, koreańskiej, japońskiej, kolumbijskiej, czy syryjskiej, a także pozbawione składników odzwierzęcych wypieki i słodkości oraz substytuty serów i mięs. Będzie można też spróbować roślinnej nowości – Qrczaka, czyli alternatywy mięsa drobiowego, powstającego z połączenia białka pszenicy z fasolą.

Na imprezie obecne będą ponadto marki oferujące naturalne, ręcznie robione kosmetyki, odzież i akcesoria wykonane bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego, czy produkty dla zwolenników idei zero waste, takie jak przenośne składane kubki, czy wielorazowe woreczki na warzywa i owoce.

Goście będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach i pokazach kulinarnych, m.in. spotkaniu z Martą Dymek – autorką bloga “Jadłonomia” i bestsellerowych książek kulinarnych o tym samym tytule, a także Alicją Rokicką, znaną jako Wegan Nerd. Przez cały czas trwania imprezy w ramach akcji “Tatuażach zamiast futra” będzie można utrwalić na skórze wybrany prozwierzęcy wzór.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 24 listopada, o godzinie 11:00 i potrwa do 19:00.
Wstęp na imprezę kosztował będzie 5 zł, a pakiet VIP – 29 zł. Całkowity dochód z biletów przeznaczony zostanie na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.O Stowarzyszeniu Otwarte Klatki

Miejsce: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25


Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 r. po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski i mają 14 oddziałów, w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.
Otwarte Klatki mają również zagraniczne oddziały na Litwie, Ukrainie, w Estonii i Wielkiej Brytanii, znane pod szyldem Open Cages. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest Instytut Monitorowania Mediów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.