Uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego

Uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego.

Ostatnie pożegnanie Marszałka Seniora odbędzie się w sobotę, 5 października, o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Śp. Kornel Morawiecki spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Uroczystości rozpoczną się już w piątek, 4 października. W Sejmie w Sali Kolumnowej o godz. 12.00 odbędzie się ceremonia wystawienia trumny z ciałem zmarłego Marszałka Seniora. W wydarzeniu zaplanowano udział najwyższych rangą urzędników państwowych. W godz. 13:00 – 18:00 Sala Kolumnowa będzie dostępna dla wszystkich osób, chcących osobiście pożegnać śp. Kornela Morawieckiego.

Następnie o godz. 19:00 nastąpi uroczyste wyniesienie trumny z Sejmu. Kondukt pogrzebowy z udziałem najważniejszych osób w państwie przejdzie do Katedry Polowej Wojska Polskiego na ul. Długiej. Po godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie przy trumnie Marszałka Seniora.

Główne uroczystości rozpoczną się w sobotę, 5 października, o godz. 12.00, mszą świętą w Katedrze Polowej WP. Ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędzie się o 15.00.

źródło: https://www.premier.gov.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.