Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie

„Fizyka zostanie ukończona za pół roku” – wykład dr. hab. A. Dragana, prof. ucz.

„Fizyka zostanie ukończona za pół roku, czyli o krótkowzroczności dalekosiężnych umysłów” to tytuł wykładu dr hab. Andrzeja Dragana, prof. ucz., otwierający cykl wykładów „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie”.

Wydarzenie odbędzie się 27 października o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

W ramach cyklu „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie” prezentowane będą zagadnienia naukowe, które mają przełożenie na naszą codzienność, przestrzeń w jakiej funkcjonujemy oraz świat w jakim żyjemy i będziemy żyli. Wykłady wygłoszą: prof. Jerzy Dzik, prof. Szymon Malinowski, dr Elżbieta Sontag oraz dr hab. Mikołaj Cześnik, prof. ucz.

Spotkania odbywać się będą w ostatnie środy miesiąca. Pierwsza seria cyklu potrwa do lutego 2022 roku. Więcej informacji na temat cyklu oraz program spotkań znajdują się na stronie: https://muzeum.uw.edu.pl.

Organizatorami cyklu wykładów są: Uniwersytet Warszawski, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych, Centrum Badań nad Kulturą Warszawy.

Dr hab. Andrzej Dragan, prof. ucz.

Prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, profesor wizytujący na Uniwersytecie w Singapurze. Popularyzator nauki, a także fotograf, muzyk i twórca filmowy. Laureat kilkudziesięciu nagród za działalność naukową, fotograficzną, filmową i za komponowaną muzykę. Fotograf Roku brytyjskiego pisma Digital Camera, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes, twórca fotograficznego Efektu Dragana.
Zdobywca Best in Show brytyjskiego magazynu Ceative Review za debiutancki film („Dylatacja czasu”), nominowany do nagrody Yacha za debiutancki teledysk (Behemoth).
Nigdy nie pił kawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.