Ulica Powsińska już po remoncie

fot. ZDM Warszawa

Cztery weekendy, 216 godzin pracy, 48 000 merów kwadratowych wylanego asfaltu – ulica Powsińska już po remoncie. Nową nawierzchnię otrzymały obie jezdnie tej drogi na całej długości, czyli od ul. Idzikowskiego do ul. Nałęczowskiej. Nowy asfalt to dopełnienie ubiegłorocznych, kompleksowych zmian po zachodniej stronie tej ulicy. W najbliższych tygodniach zakończymy też remont chodnika po wschodniej stronie.

 

Metamorfozę ulicy Powsińskiej rozłożyliśmy na kilka etapów. Dzięki pozyskaniu środków unijnych, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, możliwa była kompleksowa przebudowa infrastruktury po zachodniej stronie. Powstała droga dla rowerów i nowe chodniki z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami i bez barier architektonicznych. Przebudowaliśmy też skrzyżowania, wyznaczając nowe przejścia dla pieszych i modernizując sygnalizacje świetlne.

Kolejnym etapem był remont nawierzchni jezdni. Prace podzieliliśmy na cztery weekendy, zaczynając od początku czerwca, tak, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Nowy, wzmocniony specjalną siatką, asfalt otrzymały obie jezdnie, na odcinku od ul. Idzikowskiego do ul. Nałęczowskiej. To niemal 2 kilometry i 48 000 m kw. nowej nawierzchni. Ulica zyskała nowe oznakowanie poziome.

Równolegle z pracami na jezdni remontowaliśmy chodnik po wschodniej stronie ulicy. To ostatni etap zmian na Powsińskiej. Także tutaj chodniki zyskają nową nawierzchnię, usuniemy bariery architektoniczne i wyremontujemy przystanki autobusowe. Prace są już mocno zaawansowane i zakończą się w najbliższych tygodniach.

Nowa Powsińska zyskała na estetyce, ale przede wszystkim na funkcjonalności. Zmiany, które wprowadziliśmy uwzględniają potrzeby wszystkich uczestników ruchu, nikogo nie dyskryminując. Zrównoważony rozwój miasta to jeden z naszych priorytetów

W najbliższych miesiącach nową nawierzchnię zyska również przedłużenie ul. Powsińskiej – czyli ul. Wiertnicza. O dokładnych terminach robót będziemy informować na bieżąco.

źródło: ZDM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.