#TworzyMy! – cykl darmowych szkoleń

#TworzyMy! – cykl darmowych szkoleń.

Wykorzystanie platform internetowych w biznesie, ekspansja zagraniczna, sponsoring i product placement. Warszawa zaprasza przedsiębiorców sektora kreatywnego oraz osoby planujące założenie własnej firmy do udziału w bezpłatnych szkoleniach.

To już trzecia edycja bezpłatnych szkoleń w Centrum Kreatywności Targowa. W tym roku skorzystają z nich przedsiębiorcy z  branży muzycznej, designu oraz mody – właściciele firm, menedżerowie przedsiębiorstw kreatywnych oraz studenci, przyszli właściciele start-upów.

Tegoroczną edycję #TworzyMY 2019 finansuje miasto a realizuje Konwersatorium Muzyczne i eksperci z nim związani m.in. dr Anna Rokicka-Broniatowska (SGH), dr Marek Szopski (UW), Agata Kwiatkowska (SGH), Jerzy Maciejewski (Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina), Robert J. Kwiatkowski (AODO), dr Julian Kołodziej (Konwersatorium Muzyczne) oraz Artur Bieszczad (B-Investment), kierujący projektem.

Uczestnicy mogą liczyć na zdobycie nowych, praktycznych umiejętności i kompetencji oraz wiedzy o nowych trendach i produktach, która pomoże w założeniu i rozwoju własnej firmy.

Szkolenia potrwają do listopada 2019 r. Obowiązuje rejestracja. Informacje na temat szkoleń i rekrutacji znajdują się na profilu FB: https://www.facebook.com/TworzyMy-2146335202324978/

Harmonogram i tematyka kolejnych szkoleń (Centrum Kreatywności Targowa, w godz. 15.00-20.00):

  • 3 czerwca – Media – Wykorzystanie platform internetowych w biznesie,
  • 10 czerwca – Sponsoring i product placement,
  • 26 czerwca – Ekspansja zagraniczna – jak rozszerzyć działalność poza granice Polski,
  • 9 lipca – powtórka wybranego szkolenia (do uzgodnienia z uczestnikami),
  • 20 sierpnia – Współpraca z mediami – jak zainteresować media swoim produktem,
  • 10 września – Podstawy zarządzania projektami w realiach biznesu muzyki, designu i mody,
  • 24 września – Prawo podatkowe w prowadzeniu działalności gospodarczej,
  • 8 października – Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców, możliwości pozyskania funduszy na rozwój biznesu ze środków publicznych i prywatnych,
  • 22 października – Własność intelektualna, podstawy prawa  autorskiego,
  • 5 listopada – powtórka wybranego szkolenia.

Cykl szkoleń #TworzyMY to kolejny projekt skierowany do przedsiębiorców sektora kreatywnego. W ramach wsparcia Warszawa oferuje m.in. preferencyjny najem pokoi w Centrum Kreatywności Targowa oraz bezpłatne sale konferencyjno-wystawiennicze. Miasto współorganizuje również liczne wydarzenia dedykowane sektorowi kreatywnemu m.in. Creative Mikser, StartupArt, Pixel Heaven, European Design Awards czy Mustache Yard Sale.

Firmy sektora kreatywnego stanowią już ponad 7 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w Warszawie. A wartość dodana sektorów kreatywnych dla gospodarki, to 21,8 mld zł (dane GUS za okres 2014-2016).

Przemysł kreatywny wpływa na rozwój innych sektorów gospodarki i zwiększa atrakcyjność określonego obszaru. Przykładem dynamicznego rozwoju, nie tylko w Polsce, jest sektor muzyczny. Przychody rynku muzycznego na świecie wzrosły w 2018 roku o 9,7 proc. (według Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). W Polsce łączna wartość sprzedaży fizycznej i cyfrowej wyniosła blisko 300 mln zł, a cały rynek wzrósł o prawie 3 proc. w stosunku do roku poprzedniego (wyliczenia Związku Producentów Audio Video oraz Międzynarodowej Federacji Przemysłu Muzycznego IFPI). To już czwarty rok z rzędu, w którym sprzedaż muzyki odnotowuje wzrost.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.